شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند/ ضریب ایمنی تأسیسات اسکله بندر شهید رجایی افزایش می‌یابد

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی به‌منظور تعمیرات اساسی باراندازهای (اسکله‌های) بندر شهید رجایی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، تفاهم‌نامه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با سازمان بنادر و دریانوردی به‌منظور تعمیرات اساسی باراندازهای (اسکله‌های) نفتی شماره یک و دو بندر شهید رجایی بعدازظهر امروز (شنبه، ششم خردادماه) در محل ساختمان مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی بین جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و علیاکبر صفایی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور کرامت ویس‌کرمی، معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

کرامت ویس کرمی، معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه به خبرنگار شانا گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور نوسازی، بازسازی و تعمیرات اساسی اسکله‌های نفتی امضا شده است.

وی افزود: مالکیت دو اسکله نفتی شماره یک و دو بندرشهید رجایی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی بوده است، اما تجهیزات و تأسیسات و خطوط لوله‌ متصل به اسکله، در مالکیت شرکت ملی پالایش و پخش بوده و قرارداد بلندمدت بهره‌برداری از این اسکله‌ها با سازمان بنادر و دریانوردی داشته‌ایم و حدود ۲۰ سال است که از این اسکله ها بهره‌برداری می‌کنیم که نیاز به تعمیرات داشتند.

معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه را سه سال اعلام کرد و گفت: هزینه اولیه اجرای این تعمیرات اساسی که توسط سازمان بنادر و دریانوردی اجرایی خواهد شد، یک هزار میلیارد تومان خواهد بود که البته ممکن است این رقم در طول اجرا افزایش یابد.

ویس کرمی تأکید کرد: در مدت زمان اجرای این تعمیرات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اسکله‌های جدید شماره ۳ و ۴ بندر شهید رجایی که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حال احداث است، استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: این تعمیرات اساسی برای افزایش ضریب ایمنی، بهسازی و افزایش سرعت تخلیه و بارگیری پس از سال‌ها استفاده ضروری بود، اما به‌دلیل وجود نداشتن اسکله جایگزین اجرایی نشده بود. امیدواریم تا پایان ۶ ماهه نخست سال اسکله‌های شماره ۳ و ۴ شهید رجایی تکمیل شود تا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به این اسکله‌ها نقل مکان کند.

معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: در جریان این بازسازی افزون بر اسکله‌های یک و دو، تأسیسات، تجهیزات و خطوط لوله این باراندازها نیز نوسازی خواهد شد، همچنین تجهیزات ایمنی جدید شامل سیستم‌های ایمنی اطفای حریق نیز به تجهیزات پیشین افزوده می‌شود.

به گزارش شانا، همه فرآورده‌های تولیدی پالایشگاه‌های ستاره خلیج‌فارس و بندرعباس موردنیاز استان‌های ساحلی از جمله جنوب استان سیستان و بلوچستان و استان بوشهر و تعدادی از جزایر جنوبی کشور از طریق اسکله شهید رجایی منتقل می‌شود که با بازسازی این اسکله‌ها، ضریب ایمنی و پایداری این تأسیسات افزایش خواهد یافت.

کد خبر 473297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =