فروش ۵۷ هزار میلیاردی پلیمر آریاساسول در ۲ ماه نخست ۱۴۰۲

شرکت پلیمر آریاساسول در دو ماه نخست امسال حدود ۳۵۰ هزار تن محصول تولید کرده و ۵۷ هزار میلیارد ریال فروش داشته است که با برنامه افزایش درصد فروش صادراتی به‌صورت مستقیم در سال ۱۴۰۲، سود عملیاتی «آریا» امسال افزایش می‌یابد.

به گزارش شانا، گزارش عملکرد فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۲ شرکت پلیمر آریاساسول نشان می‌دهد این شرکت در مقایسه با دوره‌های مشابه گذشته رشد خیره‌کننده‌ای در تولید و فروش داشته است.

شرکت پلیمر آریاساسول در هر دو ماه فروردین و اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ موفق به افزایش میانگین تولید شده است. میانگین تولید در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به‌ترتیب برابر با ۱۵۹ و ۱۴۹ هزار تن بوده، در حالی‌ که تولید فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ از میانگین تولید در دو سال گذشته به‌ترتیب ۱۸ و ۱۰ درصد و تولید اردیبهشت‌ماه امسال از میانگین تولید در دو سال گذشته به‌ترتیب ۱۷ و ۹ درصد بالاتر بوده است.  

«آریا» در ماه فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به‌ترتیب ۱۷۵ هزار تن و ۱۷۴ هزار تن انوع محصول تولید کرده است که تولید فروردین‌ماه امسال نسبت به تولید فروردین‌ماه پارسال ۸ درصد و نسبت به فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ معادل ۹ درصد افزایش داشته است. افزایش تولید اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه پارسال ۶ درصد و نسبت به اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ معادل ۸ درصد بوده است.

فروش ۵۷ هزار میلیاردی پلیمر آریاساسول در ۲ ماه نخست ۱۴۰۲


شرکت پلیمر آریاساسول با فروش ۱۰۷ هزار تن محصول در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به فروردین‌ماه امسال افزایش ۲۱ درصدی فروش محصولات را محقق کرده است. فروش فروردین‌ماه امسال «آریا» با ۸۸ هزار تن محصول نسبت به فروش فروردین‌ماه پارسال ۱۶ درصد و فروش اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ درصد افزایش داشته است.

فروش ۵۷ هزار میلیاردی پلیمر آریاساسول در ۲ ماه نخست ۱۴۰۲


در مجموع شرکت پلیمر آریاساسول در دو ماه ابتدایی امسال ۵۷ هزار میلیارد ریال فروش داشته است؛ ۲۶ هزار میلیارد ریال در فروردین‌ماه و ۳۱ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت‌ماه محصول فروخته شده است.

ارزش فروش فروردین‌ماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۲۵ درصد و ارزش فروش اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه پارسال ۸ درصد افزایش داشته و مبلغ فروش اردیبهشت‌ماه نسبت به فروردین‌ماه امسال با رشد ۲۰ درصدی همراه بوده است.

میانگین مبلغ فروش در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به‌ترتیب برابر با ۲۲ و ۲۳ هزار میلیارد ریال بوده که مبلغ فروش فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ از میانگین مبلغ فروش سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به‌ترتیب ۱۳ و ۱۸ درصد بالاتر و مبلغ فروش اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ از میانگین مبلغ فروش در دو سال گذشته یعنی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به‌ترتیب  ۳۶  و ۴۱ درصد بالاتر است.

فروش ۵۷ هزار میلیاردی پلیمر آریاساسول در ۲ ماه نخست ۱۴۰۲

محمدرضا حیدرزاده، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در مجمع این شرکت که ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ برگزار شد، اعلام کرد در سال ۱۴۰۱ بخشی از فروش صادراتی شرکت به‌صورت مستقیم بوده و یکی از برنامه‌های سال ۱۴۰۲ افزایش درصد فروش صادراتی به‌صورت مستقیم است که فروش صادراتی مستقیم از طریق شرکت، حاشیه سود بیشتری نسبت به فروش محصولات از طریق کارگزاری دارد.

براساس این گزارش، با رفع موانع و چالش‌های موجود در سال ۱۴۰۱ و بررسی عملکرد دو ماه اول «آریا» پیش‌بینی می‌شود که تولید و فروش شرکت در ماه‌های آینده با روند رو به‌ رشدی همراه باشد و میانگین مبلغ فروش سال ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های گذشته افزایش یابد، همچنین با افزایش درصد فروش صادراتی به‌صورت مستقیم از طریق شرکت، سود عملیاتی نیز افزایش خواهد یافت.

کد خبر 473430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =