۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۶
  • کد خبر: 473896
صنعت پتروشیمی پرچمدار رشد تولید است

طرح فروش اعتباری محصولات پتروشیمی، ابتکاری است که از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اجرا و سبب شد تأمین مالی اعتباری مواد اولیه صنایع پایین‌دست از ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان به ۴۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سیدامیرحسین مدنی، نماینده معاون اول رئیس‌جمهوری در نهضت احیای واحدهای اقتصادی درباره فروش اعتباری پتروشیمی‌ها اظهار کرد: تأمین مواد اولیه از طریق تأمین مالی اعتباری سبب احیای چند کارخانه و شتاب‌دهی در رشد تولید و اشتغال‌آفرینی شده است.

وی افزود: در روش تأمین مالی مواد اولیه از طریق خط اعتباری پیش از این می‌توانستیم ۱۰۰ میلیارد تومان در ماه تأمین مواد اولیه به‌صورت اعتباری را محقق کنیم، اما با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و برگزاری تورهای احیا توانستیم رکورد تأمین مالی اعتباری را بشکنیم و فقط در اردیبهشت‌ماه امسال مبلغ ۵۴۰۰ میلیارد تومان برای تأمین مواد اولیه اعتبار تخصیص یافت.

نماینده معاون اول رئیس‌جمهوری در نهضت احیای واحدهای اقتصادی اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ در مجموع مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان تأمین مالی اعتباری در حوزه پتروشیمی انجام شده است.

کد خبر 473896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =