تدوین برنامه ۵ ساله پایانه‌های نفتی برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی و نوسازی اسکله‌های صادراتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به تدوین برنامه جامع پنجساله این شرکت گفت: این برنامه شامل مواردی از جمله افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی، نوسازی اسکله‌های صادراتی، ارتقای ناوگان دریایی و... خواهد بود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عباس غریبی، در نشستی با حضور مدیران، رؤسای ستادی و مناطق عملیاتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران، برای بررسی برنامه‌های عملیاتی و توسعه‌ای پنجساله این شرکت با تشریح برنامه‌های عملیاتی و توسعه‌ای شرکت پایانه‌های نفتی ایران در قالب یک برنامه جامع پنجساله اظهار کرد: شرکت پایانه‌های نفتی ایران به‌عنوان شرکتی فنی، تخصصی و عملیاتی برای اینکه به شکل مدرن و مبتنی بر فناوری‌های نو چه از نظر سخت‌افزار و چه نرم‌افزار اداره شود، باید بر اساس برنامه‌ای منسجم و منظم در برای دستیابی به اهداف و برنامه‌های محوله حرکت کند.

غریبی تصریح کرد: از آنجایی که یکی از تأکیدهای محسن خجسته‌مهر، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید از پایانه نفتی خارک، تدوین برنامه پنجساله شرکت بود، با انجام نشست‌های کارشناسی و مدیریتی برنامه‌های شرکت در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت طراحی و تدوین می‌شود.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران افزود: اهم برنامه‌ها با محور «افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام با انجام رسوب‌زدایی و تعمیرات اساسی مخازن، همچنین ساخت مخازن جدید»، «نوسازی و بهینه‌سازی اسکله‌های صادراتی»، «بهینه‌سازی، نوسازی و ارتقای  ناوگان دریایی»، «ارتقای سطح ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل»، «بازرسی فنی و تعمیرات خطوط لوله به‌عنوان شریان اصلی صادرات نفت»، «بهینه‌سازی و تعمیرات اساسی تاسیسات جانبی و پشتیبان»، «توجه به حوزه منابع انسانی و خدمات پشتیبانی»، «نگاه ویژه به حوزه ساخت  و خرید داخل تجهیزات و کالاها»، «حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت» و «مستندسازی عملکرد و فعالیت‌ها» در قالب برنامه پنجساله تدوین خواهد شد.

 غریبی تأکید کرد: کارکنان شرکت در همه مناطق عملیاتی و ستاد با روحیه جهادی همواره برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام مأموریت‌های صنعت نفت تلاش می‌کنند و در این سال‌ها در زمینه فعالیت‌های مرتبط با صادرات نفت‌خام و میعانات گازی و پهلودهی و جداسازی نفتکش‌ها و در حوزه‌های مختلف تعمیرات و نگهداری تجهیزات و تأسیسات کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده‌اند. در آینده  نیز تلاش خواهد شد بر اساس این برنامه جامع پنجساله برای دستیبابی به اهداف و مأموریت‌های محوله اقدام‌های شایسته‌ای انجام شود.

کد خبر 474762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =