چاه‌های‌ نفتی مجاور سد چم‌شیر ایمن‌سازی می‌شوند

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: با احداث سد چم‌شیر تعدادی از چاه‌های تولیدی غیرعملیاتی می‌شوند و از آنجا که منافع مردم برای ما اولویت اصلی است، با همه توان در حال ایمن‌سازی چاه‌های نفتی مجاور سد چم‌شیر هستیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز  گچساران، غلامرضا کمالی در حاشیه بازدید از آخرین مراحل ایمن‌سازی چاه‌های نفتی مجاور سد چم‌شیر اظهار کرد: ایمن‌سازی چاه‌های پیرامون این سد به‌منظور جلوگیری از ایجاد زمینه وقوع مشکل محیط زیستی و پیروی از سیاست‌گذاری‌های کلان کشور به‌عنوان یک الزام در حال انجام است.

دیپلماسی در حوزه انرژی آینده روشنی را نوید می‌دهد

وی همچنین در بازدید از خطوط صادراتی نفت این شرکت تصریح کرد: دیپلماسی دولت سیزدهم در حوزه انرژی، همچنین کارکنان جهادی و خستگی‌ناپذیر صنعت نفت نوید افق روشن آینده را می دهد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران اظهار کرد: با افزایش صادرات در حوزه انرژی معادلات دشمنان بر هم خورد و کارکنان صنعت نفت ثابت کردند تحریم‌ها نتوانسته است آنها را متوقف کند و برای اعتلای پرچم این کشور از تمام سختی‌های مسیر با سربلندی عبور کرده‌اند.

کمالی تصریح کرد: هم‌اکنون مهم‌ترین موضوع قابل پیگیری تعیین تکلیف اراضی واقع در حریم خطوط لوله‌ نفتی به‌منظور ایمن‌سازی خطوط لوله است که ضرورت دارد با پیگیری ویژه برای اجرایی کردن کار تصمیم‌های لازم گرفته شود.

وی به اهمیت بسیار بالای حفاظت و تأمین امنیت لوله‌های نفت اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم تعیین شده لوله‌ها ممنوع است و در این باره به‌دنبال راهکار مناسب برای رسیدن به نتیجه مطلوب هستیم.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمینه بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید نفت خام این شرکت به‌طور متوسط معادل ۶۳۰ هزار بشکه در روز است و همچنین روزانه به‌طور میانگین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون فوت مکعب (معادل ۳۹ میلیون مترمکعب) گاز طبیعی و ۳۵ هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌کند. میزان ذخیره درجای نفت خام میدان‌های تحت مدیریت شرکت نفت و گاز گچساران در حدود ۵۳ میلیارد بشکه و همچنین ذخایر قابل استحصال ۲۴ میلیارد بشکه برآورد می‌شود.

کد خبر 475534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =