طرح کهاب در ۴۱ جایگاه عرضه سوخت منطقه اصفهان اجرا شد

رئیس خدمات فنی مهندسی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان گفت: ۴۱ جایگاه عرضه سوخت در سطح استان به طرح کهاب مجهز شده است و در صورت اهتمام جایگاه‌داران، این طرح تا سال آینده در اغلب جایگاه‌های استان عملیاتی می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان، علیرضا صانعی در این باره بیان کرد: طرح کهاب از سال ۱۳۹۵ در انبار نفت شهید منتظری اصفهان و برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت استان از جمله جایگاه‌های تک سکو نیز اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: انبار نفت اصفهان یکی از بزرگترین انبارهای نفت تدارکاتی کشور است و روزانه حدود ۲۵ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی در این انبار بارگیری می‌شود، لذا اجرای طرح یادشده در آن اهمیت به سزایی دارد.

رئیس خدمات فنی مهندسی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان با اشاره به کسب رتبه برتر اصفهان در اجرای طرح کهاب در سطح کشور بیان کرد: از زمان شروع بهره‌برداری از این طرح در انبار نفت شهید منتظری اصفهان تاکنون، به ازای هر ۱۰۰۰ لیتر بنزین بارگیری شده، یک و نیم لیتر بازیافت و به چرخه توزیع سوخت بازگردانده شده  که در این مدت در مجموع، نزدیک به چهار میلیون لیتر بنزین بازیافت شده است.

صانعی با بیان اینکه با توجه به مصوبه هیأت وزیران، اجرای این طرح در همه جایگاه‌های عرضه سوخت کشور از سال ۱۳۹۹ الزامی شده است، اظهار کرد: بر این اساس از مهر سال ۱۳۹۹ تاکنون، راه‌اندازی جایگاه‌های عرضه سوخت جدید در سطح استان منوط به اجرا و راه‌اندازی طرح کهاب شده است.

وی اظهار کرد: سایر جایگاه‌های سوخت استان نیز با برنامه‌ریزی انجام شده و به منظور جلوگیری از اختلال در روند سوخت‌رسانی در منطقه، به مرور در حال اجرای این طرح هستند.

رئیس خدمات فنی مهندسی منطقه اصفهان با تأکید بر اینکه اجرای طرح مذکور از نظر زیست‌محیطی به ویژه در کلان‌شهرها به کاهش آلایندگی‌ها منجر می‌شود و از نظر اقتصادی نیز مؤثر است، خاطرنشان کرد: تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این طرح توسط شرکت‌های داخلی تولید و همچنین تسهیلات مالی از طرف دولت برای پیاده‌سازی آن در جایگاه‌ها ارائه می‌شود.

صانعی تاکید کرد: طرح مذکور شامل فرآیند «کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین» است که در ‌آن بخار بنزین از قسمت‌هایی که تراکم بیشتری دارد، جمع‌آوری و سپس به بنزین مایع تبدیل می‌شود و دوباره به چرخه مصرف باز می‌گردد.

۳۶۰ جایگاه عرضه سوخت بنزین و نفت‌گاز و ۱۶۴ جایگاه سی‌ان‌جی در منطقه اصفهان فعال است.

کد خبر 476092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =