وزیر نفت رئیس‌جمهوری را در سفر به آفریقای جنوبی همراهی می‌کند

وزیر نفت به‌منظور همراهی رئیس‌جمهوری برای شرکت در پانزدهمین اجلاس سران بریکس عازم ژوهانسبورگ شد.

به گزارش شانا، جواد اوجی به‌منظور همراهی سیدابراهیم رئیسی برای شرکت در پانزدهمین اجلاس سران بریکس  تهران را به مقصد ژوهانسبورگ ترک کرد.

بر اساس این گزارش، سیدابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه، یکم شهریورماه به‌منظور شرکت در پانزدهمین نشست سران بریکس به دعوت رسمی آقای سیریل رامافوزا، رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی، با بدرقه رسمی محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهوری و با حضور محسن قمی، معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از اعضای کابینه، عازم شهر ژوهانسبورگ محل برگزاری این اجلاس شد.

رئیس‌جمهوری در این سفر افزون بر شرکت و سخنرانی در نشست بریکس پلاس که سران ۷۰ کشور جهان به آن دعوت شده‌اند، با شماری از سران کشورهای حاضر نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

دولت سیزدهم همسو با سیاست خارجی جامع، متوازن و مبتنی بر همگرایی، توسعه روابط با سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

سرعت بخشیدن به فرآیند عضویت در سازمان همکاری شانگهای، تعمیق روابط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعال‌تر کردن همکاری‌ها با سازمان‌ اکو و... بیانگر تقویت سیاست چندجانبه‌گرایی است.

رئیس‌جمهوری همچنین پیش از عزیمت به آفریقای جنوبی به منظور شرکت در اجلاس سران گروه بریکس با بیان اینکه ارتباط با همه کشورهای مستقل در دستور کار سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در همه برنامه‌های این سفر توسعه همکاری و تبادلات اقتصادی با شرکت‌کنندگان این اجلاس دنبال خواهد شد و بی‌شک به تبادل ظرفیت‌ها با کشورهای عضو منجر خواهد شد.

کد خبر 477430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =