افتتاح ایستگاه بر خط سنجش آلودگی هوای محیطی خرمشهر

ایستگاه بر خط سنجش آلودگی هوای محیطی شهرستان خرمشهر با حضور معاونان سازمان حفاظت محیط‌ زیست کشور، مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست خوزستان، فرماندار خرمشهر و مدیرعامل شرکت متن افتتاح شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، ایستگاه سنجش بر خط آلودگی هوای محیطی شهرستان خرمشهر با حضور ایرج حشمتی و مجتبی ذوالجودی، معاونان سازمان حفاظت محیط زیست کشور، داوود میرشکار مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست خوزستان، نادر عمیدزاده فرماندار خرمشهر و ابوذر شریفی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) افتتاح شد.

احمد میرعبدالهی شمسی، رئیس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (اچ‌اس‌ئی) شرکت متن در این آیین گفت: شرکت متن در کنار اجرای طرح‌های توسعه‌ای، خود را مقید به رعایت ملاحظات مربوط به حفاظت حداکثری از محیط زیست، می‌داند. از این رو، طرح توسعه میدان نفتی یادآوران به‌عنوان نماینده شرکت متن بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل محیط‌ زیست خوزستان و با توجه به اینکه خرمشهر یکی از مناطق اصلی ورود ریزگردها از کشور همسایه به داخل کشور است، برای سنجش پارامترهای شرایط محیطی، یک ایستگاه بر خط سنجش آلودگی هوای محیطی احداث کرده است.

وی افزود : این ایستگاه سنجش آلودگی هوا ، مطابق با بالاترین استانداردهای مورد تأیید سازمان حفاظت محیط‌ زیست کشور است و پردازشگرهای آن دارای تأییدیه‌های بین‌المللی نظیر USEPA و  Mcert اتحادیه اروپا هستند و حسگرهای ایستگاه قابلیت اندازه‌گیری ذرات گرد و غبار pm۱۰ ,pm۲.۵ و آلاینده‌های گازی مانند NOX، SOX و CO و ترکیبات BTEX را دارد.

 رئیس اچ‌اس‌ئی شرکت متن در پایان گفت: احداث این ایستگاه در خرمشهر در کنار کمک به پایش شاخص‌های آلودگی محیط‌ زیست جامعه محلی، حاکی از توجه ویژه شرکت متن به اهداف مسئولیت‌ اجتماعی است.

پیش از افتتاح این ایستگاه سنجش آلودگی هوا، حشمتی و ذوالجودی به همراه میرشکار از میدان‌های نفتی غرب کارون بازدید کردند، بازدید از میدان‌های سهراب و آزادگان جنوبی و بررسی وضع تالاب هورالعظیم از دیگر برنامه‌ها بود.

 بنابر این گزارش، در این بازدید مسئولان سازمان حفاظت محیط‌ زیست و شرکت متن درباره مشکلات و موانع موجود بر سر راه توسعه میدان‌های مشترک و نیز دغدغه‌ها و نگرانی‌های ناشی از توسعه با اولویت ملاحظات محیط زیستی تبادل‌نظر کردند.

کد خبر 631063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =