۸۵ هزار دستگاه کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس فرسوده جایگزین می‌شوند

درخواست مشترک وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی با عنوان طرح جایگزینی ۸۵ هزار دستگاه کامیون و کشنده بالای ۱۰ تن، اتوبوس و مینی‌بوس فرسوده در نشست شورای اقتصاد بررسی و مصوب شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، درخواست مشترک وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی با عنوان طرح جایگزینی ۸۵ هزار دستگاه کامیون و کشنده بالای ۱۰ تن، اتوبوس و مینی‌بوس فرسوده امروز (شنبه، ۱۵ مهرماه) در نهمین نشست شورای اقتصاد به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری بررسی و پس از ارائه گزارش دستگاه‌های اجرایی مربوطه از برآورد تعداد، انواع خودر، مقدار و حداکثر صرفه‌جویی سوخت مصرفی در صورت اجرای طرح، با این درخواست موافقت شد.

در این نشست که رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیران نفت، نیرو، امور اقتصاد و دارایی، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی نیز حضور داشتند، درخواست وزارت امور اقتصاد و دارایی تحت عنوان تعرفه شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی مطرح شد که پس از ارائه گزارش و توضیحات رئیس سازمان امور مالیاتی، این درخواست تأیید شد.

طرح احداث ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی نیز درخواست وزارت نیرو در این نشست بود که پس از بحث و بررسی و تشریح ضرورت‌های اجرای طرح برای تأمین برق مورد نیاز کشور تصویب شد.

استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای تجهیز آزمایشگاه مرکزی از دیگر مصوبات این نشست بود که پس از ارائه گزارش دستگاه مربوطه تصویب شد.

کد خبر 631190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =