دانش فنی نخبگان صنعت نفت، پیشران توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون دانش فنی نخبگان صنعت نفت را غنی و روزآمد خواند و تسهیم آن با صاحبان فناوری‌های نو را پیشران توسعه این صنعت دانست.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، قباد ناصری در سمینار تبادل‌نظر و انتقال تجارب ازدیاد برداشت گفت: چشم‌انداز همکاری با شرکت‌های بین‌المللی از کشورهای دوست، امیدبخش است و امید می‌رود با تسهیم دانش، همکاری و انجام پژوهش‌های هدفمند، ازدیاد برداشت به‌عنوان یک راهبرد برای افزایش مقدار تولید، جایگاه ویژه صنعت نفت کشورمان را بیش از پیش ارتقا بخشد.

در ادامه مهدیا مطهری، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: با کمک بخش‌های دانشگاهی و دانش‌بنیان، بخشی از  رویکرد ازدیاد برداشت به‌صورت پایلوت روی هشت مخزن که ۶ مخزن آن تحت راهبری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است، اجرا و با توجه به سابقه درخشان شرکت سایوزخیم در ازدیاد برداشت پایه آبی، این سمینار برگزار شد تا ضمن به اشتراک‌گذاری تجارب و دانش موجود میان دانشگاهیان و کارکنان صنعت نفت و شرکت روس، فاصله موجود با فناوری‌های پیچیده جهان کم شود که خوشبختانه در گام نخست یک سمینار با کیفیت بین‌المللی به میزبانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون برگزار شد.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی، یک کارگاه آموزشی برگزار می‌شود و از یکی از مخازن روسیه که تحت این روش راهبری می‌شود بازدید و سرانجام به‌صورت مشترک روی یکی از مخازن خودمان کار خواهیم کرد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، هدف از برگزاری این سمینار را سرعت‌بخشی به اجرای طرح ازدیاد برداشت از مخازن به میزان ۹۰۰ هزار بشکه در روز و رسیدن به ظرفیت تولید کلی ۵.۷ میلیون بشکه در روز اعلام و اظهار کرد: از دو سال پیش تاکنون پایلوت‌های میدانی ازدیاد برداشت را طراحی و اجرا کرده‌ایم تا بتوانیم سطح ۶ آمادگی فناوری (TRL) را تثبیت کنیم و به‌عنوان کشوری صاحب فناوری در عرصه‌های بین‌المللی معرفی شویم.

بر اساس این گزارش، سمینار تبادل‌نظر و انتقال تجارب ازدیاد برداشت برای بررسی روش تزریق آب با هدف ازدیاد برداشت از مخازن با حضور نمایندگان شرکت سایوزخیم روسیه به‌عنوان ارائه‌دهنده و بیش از ۱۵۰ کارشناس و پژوهشگر از صنعت نفت، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور در شرکت نفت و گاز مارون برگزار شد.

شرکت سایوزخیم (Sojuzchim Export) روسیه هم‌اکنون راهبری توسعه بیش از ۱۱۴ میدان نفتی را در سراسر جهان به‌عهده دارد.

کد خبر 631945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =