قدردانی سازمان حفاظت محیط زیست از اقدام‌های صنعت نفت در عرصه جهاد اقتصادی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در جمع کارکنان شرکت نفت و گاز مارون گفت: باید قدردان تلاش‌های نیروی انسانی صنعت نفت در عرصه جهاد اقتصادی و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، علی سلاجقه با بیان اینکه رویکرد دولت سیزدهم کاملاً زیست محیطی بوده و برآورده‌سازی انتظارات مردم در برخورداری از محیط زیست سالم را هدف‌گذاری کرده است، اظهار کرد: صنعت نفت باید با استفاده از دانش تراز خود، توسعه و تولید پایدار را در کنار رعایت استانداردها و ارتقای شاخص‌های محیط زیستی راهبری کند، زیرا محیط زیست خوزستان در شرایط خاصی قرار دارد و همیاری مردم و مسئولان اعم از اجرایی و صنایع تنها راه صیانت از آن است.

وی تأکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان صنعت نفت را در مسیر حفاظت از محیط زیست یا توسعه آن یاری دهد و فرآیندها را برای رسیدن به نتیجه مطلوب سرعت بخشد.

در ادامه غلامرضا نورانی، مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، جمع‌آوری گازهای همراه، توسعه فضای سبز، ایجاد نهالستان و هدف‌گذاری برای تولید ۵ میلیون نهال در سال، برنامه‌ریزی برای مشارکت در جنگل‌کاری، تزریق پساب‌های نمک‌زدایی در چاه‌های دفعی و نوسازی تأسیسات را از اهم طرح‌ها و پروژه‌های مبتنی بر صیانت از محیط زیست برشمرد و اظهار کرد: تا پایان سال آینده، مشعل‌های عمده اطرف شهر اهواز و چند شهر دیگر خوزستان، کاملاً خاموش خواهد شد.

قباد ناصری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی این نشست گفت: ما در پیش‌بینی و برنامه‌ریزی پروژه‌های مرتبط با تولید، محیط زیست را در اولویت قرار می‌دهیم و از سوی دیگر پروژه‌های زیست محیطی مختلفی را تعریف کرده‌ایم که تأثیر شگرفی بر زیست‌بوم گستره عملیاتی شرکت داشته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تنها درصد ناچیزی از کل گازهای همراه به مشعل ارسال می‌شود، افزود: برای همین درصد ناچیز برنامه‌ریزی‌هایی شده که با همکاری بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان تا سال آینده کاملاً جمع‌آوری می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون پس از معرفی پروژه‌های عمده زیست محیطی شرکت اعم از احداث نهالستان‌های شرکت با ظرفیت ۲۰۰ هزار نهال و قلمه در سال، ساخت یک دستگاه تفکیک‌گر سیار نفت (MOS) با توان استحصال روزانه ۵ هزار بشکه نفت، تزریق ۹۹ درصد پساب نمک‌زدایی به چاه‌های دفعی، میزبانی از گروه‌های فعال در عرصه محیط زیست و فراهم‌ آوردن فرصت‌های فعالیت زیست محیطی و تعمیرات اساسی سریع ماشین‌آلات فرآیندی گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون آمادگی خود را برای میزبانی همایش سالانه هوای پاک نیز اعلام می‌کند.

ناصری اظهار کرد: کارکنان صنعت نفت در سخت‌ترین شرایط تحریمی، رسالت خود یعنی افزایش تولید برای پیشبرد اهداف کشور را با همت و عزم جهادی به انجام رساندند و در کنار این حجم عظیم از کار، دستاوردهای قابل قبولی را در عرصه صیانت از محیط زیست تحقق بخشیدند.

کد خبر 633522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =