فعال شدن دوباره سوآپ گازی دستاورد مهم نشست اکو بود

سخنگوی دولت با اشاره به سفرهای اخیر رئیس‌جمهوری به ازبکستان و تاجیکستان و شرکت در نشست اکو گفت: فعال شدن دوباره سوآپ گازی از دستاوردهای مهم نشست اکو بود.

به‌ گزارش شانا به نقل از ایرنا، علی بهادری‌جهرمی امروز (سه‌شنبه، هفتم آذرماه) در نشست خبری درباره سفرهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای رئیس‌جمهوری و دستاوردهای آن اظهار کرد: توسعه روابط منطقه‌ای و همسایگی دستاوردهای متعددی در جنبه‌های امنیتی، اقتصادی، زیرساختی داشته است.

وی افزود: در سفرهای اخیر رئیس‌جمهوری به ازبکستان و تاجیکستان یکی از دستاوردها تأکید کشورهای حاضر در نشست مبنی بر عبور خط ترانزیتی و تجاری از ایران بود که نشانگر نوعی وفاق حداکثری در این زمینه و تأکید بر این نکته مهم بود که مسیرهای تجاری عبوری از ایران هم اقتصادی‌تر و هم بهتر است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این اقدام به بازگشت جمهوری اسلامی به جایگاه ترانزیتی کمک خواهد کرد تا از موقعیت جغرافیای خود حداکثر استفاده را داشته باشد.

بهادری‌جهرمی دستاور دیگر را فعال شدن مجدد سوآپ گازی اعلام کرد و گفت: با این اتفاق هم درآمدهای مالی برای کشور ایجاد و هم امکان ایجاد تراز در نیازهای گازی در شمال کشور فراهم شد که پیش از این با ارتباط نداشتن با این کشورها از دست رفته بود.

کد خبر 633759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =