برزیل به ائتلاف اوپک‌پلاس‌ ملحق می‌شود

وزیر انرژی برزیل در سی‌ششمین نشست اوپک‌پلاس از موافقت رئیس‌جمهوری این کشور با الحاق این کشور آمریکای جنوبی به ائتلاف اوپک‌پلاس خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، مارسیو فلیکس که امروز (پنجشنبه، نهم آذرماه) مهمان افتخاری سی‌وششمین نشست وزارتی ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک (اوپک‌پلاس) بود از موافقت رئیس‌جمهوری این کشور برای پیوستن این کشور به ائتلاف یادشده خبر داد و گفت: از یکم ژانویه ۲۰۲۴ (۱۱ دی‌ماه ۱۴۰۲) این کشور تولیدکننده نفت واقع در آمریکای جنوبی به اوپک پلاس ملحق خواهد شد.

وی افزود: برزیل به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده نفت در آمریکای لاتین تلاش خواهد کرد با عضویت در اوپک‌پلاس به بهبود شرایط بازارهای جهانی نفت خام کمک کند.

با الحاق برزیل به ائتلاف اوپک‌پلاس شمار کشورهای غیراوپک به ۱۴ عضو و مجموع کشورهای عضو این ائتلاف به ۲۴ عضو می‌رسد، اکنون ۱۳ کشور عضو اوپک و ۱۰ کشور غیراوپک در این ائتلاف حضور دارند.

سی‌وششمین نشست وزیران نفت و انرژی ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک (اوپک‌پلاس) که پیش از این طبق برنامه قرار بود ۲۶ نوامبر (پنجم آذرماه) در محل دبیرخانه دائمی اوپک واقع در وین، پایتخت اتریش برگزار شود، ساعتی پیش از طریق ویدیوکنفرانس آغاز شد.

پنجاه‌ویکمین نشست کارگروه وزارتی نظارت بر توافق اوپک‌پلاس (JMMC) هم امروز از طریق ویدیوکنفرانس و پیش از این نشست برگزار شد.

کد خبر 633877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =