گام بلند صنعت نفت در استقرار اورژانس هوایی در خوزستان

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز با تأکید بر ارتقای ارائه خدمات درمانی و حفظ سلامت کارکنان صنعت نفت در شرایط اورژانسی بر لزوم استقرار اورژانس هوایی در مناطق عملیاتی تأکید و خبر از راه‌اندازی اورژانس هوایی در مناطق جنوبی کشور را داد.

به گزارش شانا به نقل از بهداشت و درمان صنعت نفت، بهرام دهقان با اشاره به گستردگی سایت‌های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سطح استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و حتی بوشهر گفت: پراگندگی سایت‌های مختلف این شرکت باعث شده در صورت بروز اتفاقات، سوانح و حوادث دسترسی مصدومان به نزدیکترین مرکز درمانی با توجه به بعد مسافت در کمترین زمان امکان‌پذیر نباشد و این موضوع در سال‌های گذشته یکی از چالش خدمات‌رسانی به شمار می‌رفت که خوشبختانه با تدابیر و هماهنگی سید علی جزایری طهرانی، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، قراردادی برای تأمین بالگرد امدادی با هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی امضا شد.

وی افزود: هم‌اکنون این بالگرد در اختیار بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز قرار گرفته و امکان استفاده از خدمات امدادی این بالگرد فراهم است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز با اشاره به تجهیزات پزشکی کامل در این بالگرد مانند دی‌سی شوک، دستگاه اکسیژن و رصد گفت: از ویژگی‌های این بالگرد می‌توان به جابجایی ۶ مصدوم با برانکارد و یا سه برانکارد و چهار مصدوم سرپایی اشاره کرد. شعاع پروازی این بالگرد در محدوده استان خوزستان است.

دهقان با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه برای افزایش سرعت در خدمات درمانی در زمان بروز حوادث در مناطق عملیاتی بیان کرد: در همین قرارداد یک دستگاه آمبولانس هوایی (جت فالکوم) برای جابه‌جایی مصدومینی که نیاز به انتقال به استان‌های مجاور و یا تهران را دارند پیش‌بینی شده است.

وی یادآورد شد: با توجه به فعالیت مجتمع‌های پتروشیمی‌ منطقه ماهشهر و پالایشگاه آبادان با هماهنگی مدیران عامل مناطق ماهشهر و آبادان و با همکاری و استقبال مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مقرر شد امکان استفاده از تسهیلات این بالگرد در صورت بروز حوادث، در این مناطق فراهم شود.

کد خبر 634207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =