طرح پتروشیمی بزرگ‌ترین پروژه عمرانی گلستان را رقم می‌زند/ تأمین عمده تجهیزات از سازندگان ایرانی و دانش‌بنیان‌ها

وزیر نفت گفت: با سرمایه‌گذاری ارزی ۷۰۰ میلیون دلاری (۳۵ هزار میلیارد تومانی) در طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان، این پروژه به بزرگ‌ترین پروژه عمرانی این استان تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان گلستان، جواد اوجی ظهر امروز (پنجشنبه، ۳۰ آذرماه) در حاشیه آیین ازسرگیری عملیات اجرایی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان با یادآوری اینکه طرح یادشده سال‌ها بلاتکلیف مانده بود، گفت: با پیگیری نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و تلاش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، قرار است تا سه سال و نیم آینده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن اوره و آمونیاک در این استان تولید شود.

وی با بیان اینکه با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری (۳۵ هزار میلیارد تومان) در پتروشیمی گلستان این طرح به بزرگ‌ترین پروژه عمرانی این استان تبدیل می‌شود، افزود: احداث خط لوله انتقال گاز (خوراک) این پروژه به‌زودی آغاز خواهد شد و وجود خط آهن در نزدیکی آن یکی از فرصت‌های مطلوب برای این طرح به‌شمار می‌آید.

وزیر نفت اظهار کرد: با اجرای این پروژه به‌صورت مستقیم برای ۱۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی در استان گلستان ایجاد می‌شود و بر اساس برنامه‌های کنونی عمده تجهیزات این طرح از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی تأمین خواهد شد.

اوجی ادامه داد: طرح‌های مربوط به زنجیره ارزش پتروشیمی به موازات تجهیزات تولید اوره و آمونیاک در این طرح آغاز خواهد شد.

وی گفت: همان‌طور که پیش از این گفتم با بسیج عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، میدان نفتی «هیرکان» و میدان گازی «قزل‌تپه» کشف شده است، به‌زودی با تکمیل عملیات اکتشافی در میدان احتمالاً گازی «زیار» خبرهای خوشی به مردم گلستان خواهیم داد.

وزیر نفت تصریح کرد: تا پایان امسال با تکمیل عملیات گازرسانی، شاهد گازرسانی به همه روستاها و شهرهای گلستان خواهیم بود و این استان به جمع استان‌های سبز کشور می‌پیوندد.

کد خبر 634898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =