۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸
  • کد خبر: 635322
اجرای پویش «گرما برای همه» در استان فارس

پویش گرما برای همه باهدف اصلاح الگوی مصرف با حضور مدیران روابط‌ عمومی همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان فارس، رونمایی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت گاز استان فارس، نشست تخصصی - آموزشی با عنوان «روابط‌عمومی پویا، زمینه‌ساز انتخابات مطلوب» ویژه مدیران روابط‌ عمومی دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان فارس به میزبانی شرکت گاز استان فارس برگزار شد و در این نشست تخصصی، از اجرای پویش «گرما برای همه» باهدف مدیریت مصرف انرژی در استان فارس رونمایی شد.

علی‌اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت گاز استان فارس در بخش‌های مختلف و تبیین پوشش ۹۹ درصدی گازرسانی در سطح استان، هدف از گازرسانی را افزایش رفاه و آسایش، حفظ محیط‌ زیست و هوای پاک، افزایش سهم گاز در سبد انرژی استان و گسترش عدالت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت معکوس روستاییان و حفظ آیین و فرهنگ روستا دانست.

وی ضمن مقایسه تحلیلی مصارف گاز استان فارس در فصل گرم و سرد در بخش‌های مختلف ذی‌نفعان بر ضرورت مدیریت مصرف گاز تأکید کرد و افزود: با توجه به سهم بیش از ۷۵ درصد از سبد انرژی کشور به گاز و به دلیل امکان صادرات در جغرافیای سیاسی منطقه، اکنون گاز به‌عنوان کالایی راهبردی و حیاتی قلمداد و ضرورت صیانت از این کالای مهم به‌دلیل پاسخگویی در برابر نسل‌های آینده نیز بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس ضمن اشاره به اقدام‌های شرکت گاز برای بهینه‌سازی مصرف گاز، مهم‌ترین دلایل بروز ناترازی گاز در کشور را شدت مصرف بالای انرژی به‌ویژه در بخش خانگی و نبود توازن بین تولید و مصرف دانست و گفت: پویش تبلیغاتی مدیریت مصرف گاز طبیعی با شعار محوری «گرما برای همه» باهدف آموزش و فرهنگ‌سازی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی و اصلاح الگوی مصرف در استان فارس از دی تا اسفندماه امسال اجرا می‌شود و برای مشارکت‌کنندگان در این پویش جوایز نقدی مناسبی در نظر گرفته شده است.

میدانشاهی همچنین با اشاره به طرح شرکت ملی گاز مبنی بر پاداش گاز رایگان برای صرفه‌جویی ۱۰ تا ۳۵ درصدی در مصرف گاز از دی تا اسفندماه نسبت به پارسال، اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است، به ازای افزوده‌شدن هر نفر در مشارکت پویش انرژی «گرما برای همه» به‌مثابه قطره‌ای است که دریای صرفه‌جویی را به همراه خواهد داشت و به همین منظور همه آحاد جامعه مخاطب ما در این پویش هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس بر نقش تعیین‌کننده روابط‌عمومی‌ها در افزایش آگاهی‌های عمومی جامعه و فرهنگ‌سازی و تنویر افکار عمومی اشاره و بیان کرد: همه ما در صیانت از این نعمت الهی مسئولیم و در خصوص فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی نیازمند مساعدت و همکاری شما روابط‌ عمومی‌ها و اصحاب رسانه هستیم و امیدواریم امسال شاهد کاهش حوادث ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی و صرفه‌جویی حداکثری در مصرف گاز باشیم.

در حاشیه این نشست تخصصی - آموزشی بسته‌های فرهنگی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در میان شرکت‌کنندگان توزیع شد.

این نشست تخصصی و آموزشی به‌صورت فشرده و عملیاتی در یک روز با همکاری و هم‌افزایی اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس با حضور استاندار فارس، مشاور وزیر و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

کد خبر 635322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =