تقاضای پیش‌دستانه حل چالش‌های فناورانه به وزارت نفت

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به برنامه این دانشگاه در زمینه تقاضای پیش‌دستانه حل چالش‌های فناورانه به مراکز صنعتی کشور گفت: در تلاشیم سراغ مراکز صنعتی همچون وزارت نفت برویم تا چالش‌های فناورانه آنها را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار شانا، سید محمودرضا آقامیری صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه) در رویداد بین‌المللی هیدروژن با بیان اینکه هم‌اکنون رابطه دانشگاه و صنعت برای حل چالش‌های فناورانه زیاد است، گفت: برگزاری این رویداد علمی با همکاری شرکت ملی گاز ایران در کنار دانشگاه شهید بهشتی نویدبخش ارتباط عمیق میان دانشگاه و صنعت خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه دانشگاه شهید بهشتی درباره تقاضای پیش‌دستانه به مراکز صنعتی کشور گفت: ما در تلاشیم سراغ مراکز صنعتی همچون وزارت نفت برویم تا چالش‌های فناورانه آنها را رفع کنیم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی موضوع هیدروژن را در کشور و جهان مهم ارزیابی و اظهار کرد: امروز استفاده از این ماده گسترش یافته و می‌تواند به‌عنوان سوختی پاک استفاده شود.

آقامیری با تأکید بر اینکه برای توسعه استفاده از هیدروژن به‌عنوان سوخت باید همه دستگاه‌های اجرایی کشور دست‌به‌دست هم دهند، افزود: دانش فنی استفاده از هیدروژن در ایران می‌تواند همچون فناوری‌های نوظهور در ایران مانند انرژی هسته‌ای، نانو و هوافضا به پیشرفت‌های علمی بالایی برسد.

وی با یادآوری اینکه در گذشته در زمینه تولید و استفاده از هیدروژن به‌عنوان یک سوخت پاک فعالیت‌های علمی زیادی شده است، ادامه داد: برای توسعه استفاده از این ماده در کشور باید همه تجربیات یکدیگر را روی هم بگذاریم تا بتوانیم به موفقیت دست یابیم.

کد خبر 636307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =