منابع حاصل از فروش اموال مازاد به پروژه‌های نیمه‌تمام اختصاص می‌یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به قوه قضائیه اجازه دادند نسبت به فروش اموال غیرمنقول مازاد از طریق مزایده اقدام کند و منابع حاصل از آن را به احداث، خرید ساختمان، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام و تکمیل و تجهیز موارد ضروری اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار شانا، نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، هفتم بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با بندهای الحاقی (۳) و (۴) تبصره (۱۴) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند الحاقی (۳) تبصره (۱۴) ماده واحده این لایحه آمده است: به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود نسبت به فروش اموال غیرمنقول مازاد از طریق مزایده عمومی با رعایت تشریفات قانونی اقدام کند. منابع و وجوه حاصل از فروش پس از گردش خزانه با نظر و تأیید رئیس قوه قضائیه به احداث، خرید ساختمان، تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام، تعمیر و تجهیز موارد ضروری اختصاص می‌یابد. گزارش عملکرد این بند توسط آن قوه هر سه‌ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

براساس بند الحاقی (۴) تبصره (۱۴) ماده واحده لایحه یادشده، دولت مکلف است منابع موضوع تبصره‌های (۱) و (۲) بند (پ) ماده (۱۰۳) قانون برنامه پنج ساله هفتم توسعه را برای طرح شهید عشوری به مبلغ ۴۰۰ میلیون یورو و برای طرح شهید فنی معادل ۸۵ میلیون یورو از طریق وزارت نفت (شرکت‌های تابع) به‌صورت نفت خام و میعانات گازی به آنها اختصاص دهد.

کد خبر 636801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =