دولت سیزدهم سبب تحول در همکاری‌های حوزه انرژی با دیگر کشورها شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم سبب تحول در روابط جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها در حوزه نفت و انرژی شده است، گفت: صادرات نفت و دانش فنی به آمریکای لاتین در این دولت اتفاق افتاد.

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی به موفقیت‌های اخیر وزارت نفت به‌ویژه در دولت سیزدهم اشاره و اظهار کرد: صدور نفت و دانش فنی به آمریکای لاتین و دیگر کشورها اوج اقتدار دولت سیزدهم است. ساخت و تعمیر پالایشگاه‌ها در این کشورها افزایش اعتبار برای ایران و شکست هژمونی آمریکاست.

وی افزود: این رویکرد نه‌تنها سبب بهبود اقتصاد کشور خواهد شد، بلکه برای کشورهای مقابل گره‌گشایی در توسعه زیرساخت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی می‌شود و از طرفی اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامی را در فضای بین‌الملل بیشتر خواهد کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وقتی رئیس‌جمهوری فاصله زیادی را از قاره آسیا به آمریکای لاتین که روزگاری حیاط خلوت آمریکا به‌شمار می‌آمد طی می‌کند و با کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا و ... پیمان سیاسی و اقتصادی می‌بندد، اوج دیپلماسی سیاسی دولت و اقتدار کشور است.

بیگی‌نژاد با اشاره به صدور دانش فنی به برخی کشورها گفت: دولت با این رویکرد نه‌تنها درآمدزایی ارزی خود را بهبود بخشید، بلکه در حقیقت علم و دانش فنی خود را در این کشورها توسعه داده است.

کد خبر 636982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =