عملکرد وزارت نفت در بخش دیپلماسی انرژی موفق و تحول‌گرایانه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی و انرژی در دولت سیزدهم جایگاه خوبی یافته، گفت: عملکرد وزارت نفت در بخش دیپلماسی انرژی موفق و تحول‌گرایانه است.

سیدموسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با تبریک فرار رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی ضمن اشاره به توسعه روابط ایران با کشورهای همسایه در دولت سیزدهم اظهار کرد: در شرایط کنونی رشد صادرات نفتی، توسعه روابط با کشورهای همسایه و احیای دیپلماسی اقتصادی و انرژی نویدبخش مسیر روشن اقتصاد ایران است.

وی افزود: بازگشت ارز حاصل از فروش نفت و تسهیل‌گری‌های حوزه صادرات کشور نقش بسزایی در افزایش درآمدهای ارزی کشور دارد که مردم نیز باید نتیجه این دستاورد را در حوزه معیشتی مشاهده کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم و با اقدام‌های انجام‌شده در حوزه همکاری با کشورهای همسایه شاهد رونق در حوزه تجارت خارجی بوده‌ایم که این رونق بیش از گذشته محسوس است.

موسوی اظهار کرد: دیپلماسی اقتصادی و انرژی در دولت سیزدهم جایگاه خوبی یافته است و امیدواریم در آینده نیز با فعال‌تر شدن این حوزه موقعیت ایران از نظر اقتصادی در جهان ارتقا یابد.

وی گفت: افزایش بهره‌وری در صنعت نفت، رشد اقتصادی بخش نفت و گاز و... از دیگر موفقیت‌های اخیر وزارت نفت در دولت سیزدهم بوده است.

کد خبر 636986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =