جذب بیش از ۲ میلیون مشترک جدید گاز در کشور از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از گازرسانی به ۶۳۵۴ روستا در مسیرهای سخت‌گذر و ۳۱۹۵ واحد صنعتی طی ۲۹ ماه خدمتگزاری دولت سیزدهم به‌عنوان دستاورد بزرگ در دولت کار و فعالیت یاد کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی با تبریک چهل‌ و پنجمین فجر انقلاب اسلامی، گفت: این در حالی است که طی این مدت، به ۵۰ شهر نیز گازرسانی شده و درصد بهره‌مندی خانوارهای شهری از این نعمت الهی به بیش از ۹۸.۵ درصد رسیده است.

>>> بیشتر بخوانید؛

کارنامه صنعت گاز ایران در ۴۵ سال گازرسانی

وی با اشاره به اینکه در همین بازه زمانی، ۸۳۶ هزار و ۴۲ انشعاب جدید گاز شهری و روستایی نصب شده است، ادامه داد: بر همین اساس به تعداد کل مشترکان گاز در این مدت، ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۳۴۲ مشترک افزوده شده است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: همچنین با گازرسانی به ۳۱۹۵ واحد صنعتی طی ۳۰ ماه فعالیت دولت سیزدهم، تعداد مصرف‌کنندگان عمده صنعتی گازرسانی شده تاکنون، ۳۲ هزار و ۵۱۸ واحد شده است.

رحمانی تصریح کرد: طول شبکه گاز شهری و روستایی در کشور نیز به ۴۴۶ هزار و ۳۱۰ کیلومتر رسیده که بیش از ۴۶ هزار کیلومتر آن، از تیرماه ۱۴۰۰ تاکنون اجرا شده است.

وی گفت: طی این مدت، با گازرسانی به ۶۳۵۴ روستا و ۵۰ شهر، درصد بهره‌مندی خانوار گاز طبیعی شهری به ۹۸.۵۷، روستایی به ۸۶.۱۱ و بهره‌مندی جمعیت شهری و روستایی قابل گازرسانی در کل کشور، به ۹۵.۵۴ درصد رسیده است.

کد خبر 637710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =