جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت سیزدهم معطل برجام نماند و توانست صنعت نفت را بدون حضور خارجی‌ها به‌خوبی اداره کند، اظهار کرد: جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز امکان‌پذیر نیست و این صنعت باید اولویت نخست کشور برای توسعه باشد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمد دهقان امروز (دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه) در نخستین گردهمایی «شورای حقوقی صنعت نفت» با بیان اینکه حجم تحریم‌ها در دولت گذشته عده‌ای از مدیران را نگران کرده بود، تصریح کرد: دولت سیزدهم آوار ناامیدی ایجادشده بر سر ملت ایران در صنایع نفت و گاز را با کار جهادی و امید از بین برد.

وی با اشاره به اینکه در اواخر دولت گذشته صادرات نفت به‌شدت کاهش یافته بود، ادامه داد: هم‌اکنون افزون بر تشدید تحریم‌ها شاهد تشدید درگیری‌های منطقه‌ای نیز هستیم اما صادرات نفت به‌صورت منظم در حال انجام است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری گفت: رابطه ایران با آمریکا و غرب نسبت به پیش درست نشده اما با همت صنعت نفت، بسیاری از مسائل و مشکلات کشور و اقتصاد حل شده است.

دهقان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره معطل ماندن اقتصاد کشور در دهه ۹۰ و نبود سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و کشور افزود: دولت سیزدهم معطل برجام نماند و توانست این صنعت را بدون حضور خارجی‌ها به‌خوبی اداره کند، زیرا زمینه لازم، نیروی انسانی و تجربه کافی برای توسعه در این صنعت وجود دارد.

وی با تأکید بر دستور رئیس‌جمهوری برای بررسی و اصلاح رابطه مالی شرکت ملی نفت ایران و دولت گفت: جذب نیروی نخبه در امور حقوقی صنعت نفت را پیگیری می‌کنیم و به‌تازگی نیز جذب نیروی نخبه در این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش شانا، نخستین گردهمایی «شورای حقوقی صنعت نفت» به‌منظور هم‌افزایی و هم‌اندیشی مدیران حقوقی شرکت‌های تابع وزارت نفت درباره مسائل و چالش‌های حقوقی صنعت نفت به میزبانی مدیریت امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت (باشگاه کوشک) با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیران و رؤسای امور حقوقی شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و شرکت‌های تابع آنها و سازمان‌های مستقل وابسته به وزارت نفت برگزار شد.

کد خبر 637879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =