۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۹
  • کد خبر: 637950
افزایش چندبرابری صادرات نفت در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد که حجم صادرات نفت در دولت سیزدهم نسبت به دولت‌های پیشین با رشد چند برابری داشته است.

به گزارش شانا، عباس غریبی در نشست کمیته پدافند غیر عامل جزیره خارک با حضور رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور اظهار کرد: با وجود شرایط تحریم، کارکنان صنعت نفت در خارک با جانفشانی و الهام از نسل نخست انقلاب که زیر موشک باران اجاره قطع حتی یک روز صادرات نفت ندادند زمینه افزایش صادرات نفت در این دولت را برقرار کردند.

وی افزود: یکی از مولفه‌های قدرت در نظام جمهوری اسلامی، داشتن صنایع انرژی به‌ویژه نفت و گاز است که شرکت پایانه‌های نفتی ایران به‌عنوان دروازه صادرات نفت کشورمان نقشی اساسی در حوزه اقتصاد ملی و جهانی دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: داشتن زیرساخت‌های فنی این شرکت که از سوی متخصصان ایرانی شکل گرفته سبب شده است در انجام ماموریت‌های محوله موفق عمل کند.

غریبی ادامه داد: الزام‌های پدافند غیر عامل به‌منظور کاهش خطرپذیری در ماموریت‌های محوله به خوبی رعایت می‌شود تا اشکالی در صادرات نفت ایجاد نشود.

وی گفت: همچنین‌به منظور حفاظت و ایمنی تاسیسات نفتی در خارک، طرح‌های خوبی اجرا شده است از سویی به‌زودی طرح سیستم اعلان و اطفا حریق مخازن اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران یادآور شد: تعمیرات اساسی مخازن نفتی برای پایداری صادرات نفت با دقت فراوان انجام شده است.

کد خبر 637950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =