دفتر مرکزی مؤسسه تحقیقات گاز جی‌ئی‌سی‌اف در الجزایر گشاش یافت

دفتر مرکزی مؤسسه تحقیقات گاز مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در حاشیه برگزاری هفتمین نشست سران این نهاد در الجزایر گشایش یافت.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع کشورهای صادرکننده گاز، آیین رسمی گشایش مؤسسه تحقیقات گاز جی‌ئی‌سی‌اف (GRI) پیش از برگزاری هفتمین نشست سران این نهاد (پنجشنبه، دهم اسفندماه) با حضور محمد عرقاب، وزیر انرژی الجزایر، ویکتور زوبکوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه برای همکاری با جی‌ئی‌سی‌اف، محمد حامل، دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف، شیخ مشعل آل ثانی، رئیس هیئت اجرایی جی‌ئی‌سی‌اف، لامیا ابوشهبا، رئیس کارگروه علمی مؤسسه تحقیقات گاز این نهاد و عزالدین ادجب، مدیر این مؤسسه برگزار شد.

ارائه چارچوبی برای همکاری علمی و فناوری از طریق تبادل اطلاعات، به اشتراک‌گذاری راهکارهای سازنده، نوآوری و انتقال فناوری، هدف اصلی مؤسسه تحقیقات گاز مجمع کشورهای صادرکننده گاز به شمار می‌آید.

افزون بر این، مؤسسه تحقیقات گاز جی‌ئی‌سی‌اف بر ارتقای توسعه فناوری و استفاده در طول زنجیره ارزش گاز طبیعی، تحقیقات درباره فناوری‌های حوزه گاز طبیعی و ارائه آموزش‌های پیشرفته تمرکز خواهد کرد.

انتخاب الجزایر به‌عنوان میزبان دفتر مرکزی مؤسسه تحقیقات گاز جی‌ئی‌سی‌اف بر نقش مهم این کشور به‌عنوان پیشگام در توسعه صنعت گاز و یکی از اعضای مؤسس و فعال مجمع کشورهای صادرکننده گاز تأکید می‌کند.

الجزایر در سال‌های اخیر در کل زنجیره ارزش گاز طبیعی، از جمله اکتشاف، تولید، حمل‌ونقل، مایع‌سازی، پتروشیمی و بازاریابی جایگاه خود را نشان داده و این کشور را به میزبانی نمونه برای این مؤسسه بدل کرده است.

کد خبر 638276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =