حضور ۶۷ شرکت در فرآیند ارزیابی جایزه تعالی صنعت پتروشیمی

دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با اشاره به افزایش ۷۳ درصدی ارزیابان در این دوره نسبت به دوره گذشته گفت: مشارکت شرکت‌ها در فرآیند جایزه تعالی از ۳۹ شرکت در سال ۱۴۰۱ به ۶۷ شرکت در سال ۱۴۰۲ رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، هادی شایق امروز (دوشنبه، ۱۴ اسفندماه) در دهمین جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با تشریح گزارش عملکرد دبیرخانه دهمین دوره جایزه تعالی پتروشیمی اظهار کرد: سیاست‌های توسعه صنعت پتروشیمی براساس کلیدواژه‌های راهبردی مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال‌های پیشین تدوین می‌شود.

به گفته وی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، کالیبراسیون ارزیابان و مدیران تعالی، تورهای تعالی براساس ویرایش ۲۰۲۰ الگوی EFQM و CPM3، تشکیل کارگروه‌های فنی برای بررسی و صحه‌گذاری نتایج ارزیابی‌های شرکت‌های متقاضی و انتخاب برترین‌ها براساس اقدام‌های رفع موانع تولید پایدار از اقدام‌های اجرایی در فرآیند دهمین دوره جایزه تعالی پتروشیمی بوده است.

دبیر دهمین جایزه تعالی صنعت پتروشیمی ادامه داد: جذب سرمایه، جلوگیری از خام‌فروشی، جمع‌آوری گازهای مشعل، مدیریت مصرف، هوشمندسازی صنعت، کیفی‌سازی محصولات و تکمیل زنجیره ارزش از مواردی است که در ارزیابی شرکت‌ها مورد توجه قرار گرفت.

شایق با اشاره به افزایش ۷۳ درصدی ارزیابان در سال ۱۴۰۲ از ۱۵۱ به ۲۶۱ ارزیاب نسبت به پارسال گفت: مشارکت شرکت‌ها در فرآیند جایزه تعالی از ۳۹ شرکت در سال ۱۴۰۱ به ۶۷ شرکت در سال ۱۴۰۲ رسید که ۳۸ شرکت تولیدی و خدماتی بودند.

علی‌محمد بساق‌زاده، رئیس شورای سیاست‌گذاری جایزه تعالی صنعت پتروشیمی نیز در این رویداد اظهار کرد: صنعت پتروشیمی با بیش از نیم قرن خدمت‌رسانی به کشور، جایگاهی ویژه‌ در اقتصاد ملی دارد.

وی تکمیل زنجیره ارزش را یکی از اولویت‌های دبیرخانه جایزه تعالی صنعت پتروشیمی دانست و افزود: سند توسعه زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی با جایزه تعالی به مرحله اجرا می‌رسد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جایزه تعالی صنعت پتروشیمی گفت: اقدام‌های شرکت‌ها برای رفع موانع تولید از دیگر اولویت‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که اقدام‌های شرکت‌ها ارزیابی و برای الگوبرداری به دیگر شرکت‌ها معرفی می‌شود.

دهمین جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با حضور سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، عبدالعلی علی‌عسکری، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بابک افقهی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و با شعار «رشد تولید با رویکرد تقویت زنجیره تأمین» در مرکز همایش‌های ببن‌المللی صداوسیما برگزار و از برگزیدگان این دوره از جشنواره قدردانی شد.

کد خبر 638608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =