۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰
  • کد خبر: 638715
نفت و گاز، عامل اصلی رشد اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۲

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، توسعه و رشد در بخش نفت و گاز را عامل اصلی رشد اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۲ دانست و گفت: خوشبختانه در این دو سال گذشته از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در وزارت نفت به‌خوبی استفاده شده است.

رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، درباره رشد اقتصاد کشور در سال ۱۴۰۲ و تأثیر صنعت نفت و گاز در این رشد اقتصادی اظهار کرد: دولت سیزدهم روابط دیپلماتیک با کشورهای همسایه و کشورهای دنیا را توسعه داده است. این توسعه باعث شده گروه‌هایی مثل بریکس، شانگهای و اوراسیا ارتباط‌شان را با ما قوی‌تر و عملیاتی‌تر کنند.

وی افزود: فعال شدن حوزه انرژی ایران در ونزوئلا و پالایشگاه‌های فراسرزمینی اقدام دیگری بود که موجب توسعه تجارت نفت و گاز به این کشورها شد. در ونزوئلا می‌توانیم هم در حوزه پالایشگاه‌سازی و هم  تجهیز پالایشگاه‌هایی که ظرفیت خالی دارند عملیاتی‌تر کار کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اقدام‌های مثبت وزارت نفت در حال ساخت پتروپالایشگاه هستیم و ساخت فاز ۱۱ پارس جنوبی نیز توسط خود متخصصان داخلی ایرانی انجام شده که تمام این عوامل به رشد و توسعه تجارت نفت و گاز کشور منجر شده، البته همگی همسو با بازطراحی تجارت نفت و گاز بوده است.

سنگدوینی اظهار کرد: از سوی دیگر قانون جهش تولید دانش‌بنیان در مجلس مصوب شد که می‌تواند کشور را به سمت توسعه پیش ببرد و خوشبختانه در این دو سال گذشته از ظرفیت آنها در وزارت نفت استفاده شده است. این ظرفیت برای استفاده از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان برای کشورهای دنیا ایجاد شده است.

کد خبر 638715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =