آینده‌ روشنی در انتظار صنعت نفت ایران است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت نفت و گاز در سال ۱۴۰۲ رشدی خیره‌کننده‌ را تجربه کرد، گفت: آینده روشنی پیش روی صنعت نفت قرار دارد.

احمد مرادی به بیان موفقیت‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در یک سال اخیر اشاره و اظهار کرد: صنعت نفت با وجود برخی مشکلات اقتصادی از جمله تحریم، پیشرفت‌های قابل قبولی داشته و حتی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ نیز مهم‌ترین قرارداد طرح ملی فشارافزایی میدان مشترک پارس جنوبی به امضا رسید که تاثیر بزرگی بر رفع بخشی از ناترازی گاز خواهد داشت.

وی افزود: هرچند بسیاری از روستاها و شهرهای کشور از نعمت گاز برخوردارند، اما پروژه‌های عظیم گازرسانی هیچ‌گاه متوقف نشده است و همچنان ادامه دارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به موفقیت‌های صنعت پتروشیمی اشاره و تصریح کرد: صنعت پتروشیمی نقش مؤثری در بازار ارز ایفا کرد، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون درصد زیادی از ارز کشور از این صنعت تأمین می‌شود، بنابراین مشاهده می‌کنیم که این صنعت تا چه اندازه در توسعه صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی نقش دارد.

مرادی آینده صنعت نفت را روشن ارزیابی و اظهار کرد: امسال با وجود مشکلات اقتصادی، در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی جهش و توسعه قابل توجهی را شاهد بودیم، به طوری که این صنعت بالاترین رشد اقتصادی را در میان سایر بخش‌ها کسب کرد و امیدواریم سال آینده نیز این صنعت بتواند مسیر پیشرفت خود را حتی با سرعتی بیشتر از امسال ادامه دهد.

وی گفت: امروز وزارت نفت با استفاده از توانمندی شرکت‌های بزرگ داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان سدی در مقابل تحریم ایجاد کرده که این مهم به اشتغال مؤثر در کشور و استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص کمک کرده است.

کد خبر 639036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =