اسلام‌آباد: به اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان متعهدیم

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات مقام آمریکایی علیه همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد در حوزه انرژی‌، اعلام کرد: اسلام‌آباد نیازی به مشورت دیگران یا معافیت تحریمی ندارد و ما به انجام پروژه مهم انتقال گاز از جمهوری اسلامی ایران به پاکستان متعهد هستیم.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، ممتاز زهرا امروز (پنجشنبه، دوم فروردین‌ماه) در نشست خبری هفتگی خود در اسلام‌آباد با اشاره به اعلام مخالفت آمریکا برای پیشبرد خط انتقال گاز ایران به پاکستان، گفت: پاکستان مطابق با روح توافق دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران متعهد به اجرای پروژه مشترک گازی است.

وی تأکید کرد: تصمیم اخیر اسلام‌آباد برای پیشبرد خط لوله گاز و احداث آن در محدوده خاک پاکستان تصمیمی مستقل و آزاد است و این عملیات در خاک پاکستان به‌زودی اجرا خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات روز گذشته دستیار وزیر امور خارجه آمریکا به صراحت اعلام کرد: تصمیم اسلام‌آباد برای احداث خط لوله در خاک خود خواهد بود بنابراین پاکستان هیچ نیازی به مشورت با دیگران‌ یا دریافت معافیت تحریمی ندارد.

ممتاز زهرا خطاب به آمریکا افزود: تماس ما با آنان ادامه خواهد داشت با این حال واشینگتن باید اهمیت پروژه گاز ایران برای اسلام‌آباد به‌عنوان منبع تأمین نیاز پاکستان به انرژی را درک کند.

براساس این گزارش، دونالد لو، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه (یکم فروردین‌ماه) در نشست اعضای کمیته فرعی امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه کارشکنی‌های این کشور برای توقف پروژه گازی ایران و پاکستان با تأکید بر مخالفت این کشور با پیشبرد خط لوله انتقال گاز جمهوری اسلامی ایران به پاکستان، مدعی شد که واشینگتن درباره این پروژه، با اسلام‌آباد در تماس است.

کد خبر 639302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =