بهبود وام‌های بازنشستگی صنعت نفت در افق ۱۴۰۴

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت از مطالعه به‌منظور راهکارهای تقویت تسهیلات وام به بازنشستگان صنعت نفت خبر داد و گفت: در افق ۱۴۰۴ با افتتاح برخی پروژه‌ها منابع برای تقویت بخش وام‌ها بهبود خواهد یافت.

به گزارش شانا به نقل از صندوق بازنشستگی صنعت نفت، عبدالحسین بیات دیروز (شنبه، ۱۸ فروردین‌ماه) در جریان بازدید از بخش‌های مختلف نمایندگی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در غرب تهران گفت: گذر زمان بعضی از روش‌های قدیمی خدمات‌رسانی در صنعت نفت را بی‌اثر خواهد کرد، ازاین‌رو سازمان‌های پویا همواره در حال تحقیق و توسعه و نوگرایی بخش‌های ارائه خدمات و پشتیبانی هستند.

وی با تأکید بر توسعه برنامه‌های گردشگری و رفاهی مانند استفاده از اماکن اقامتی برای بازنشستگان صنعت نفت از کارشناسان و مدیران این بخش خواست به روند توسعه خدمات یادشده در قالب طرح‌های نو شتاب بخشند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در بازدید از بخش مددکاری نمایندگی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در غرب تهران، این بخش را بسیار حائز اهمیت و ستودنی دانست و گفت: مددکاری اجتماعی تنها ارائه کمک‌های مالی نیست، ازاین‌رو پیاده‌سازی تدابیر و برنامه‌های توان‌بخشی حرفه‌ای، بهزیستی جامعه هدف را در پی دارد؛ بنابراین تقویت سازوکار نقش مؤثر سال‌دیدگان در اجتماع یکی از نکات توان‌بخشی است.

بیات همچنین در بازدید از بخش نسخ درمان نمایندگی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در غرب تهران با اشاره به کاهش مدت‌زمان بازپرداخت هزینه‌های درمان، یکی از چالش‌های حوزه خدمات به بازنشستگان و شاغلان را سامانه‌های قدیمی مبتنی بر کاغذ دانست و گفت: اگر روش‌های روزآمد به‌درستی و کامل و علمی از سوی متخصصان اجرا شود، تجربه مطلوبی برای جامعه خدمات گیرنده ایجاد می‌کند که نخست آسایش و سپس رضایت‌مندی در آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: در همه بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های خدمات‌رسان که با اجتماع و مردم مرتبط هستند بهبود تجربه جامعه خدمات گیرنده از طریق ارزیابی، طراحی و مدیریت روزآمد خدمات محقق خواهد شد؛ گذر زمان بعضی از روش‌های قدیمی خدمات‌رسانی را بی‌اثر خواهد کرد، ازاین‌رو سازمان‌های پویا همواره در حال تحقیق و توسعه و نوگرایی بخش‌های ارائه خدمات و پشتیبانی هستند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت تصریح کرد: تعدیل مستمری و مقرری متناسب با تعدیل حقوق شاغلان صنعت نفت همواره انجام شده است و این تناسب یکی از اصول نظام بیمه‌ای صندوق‌هاست. همه جهت‌گیری‌ها و فعالیت‌های صندوق‌ها در چارچوب حفظ و تحکیم مبانی دیرینه آن است.

بر اساس این گزارش، نمایندگی صندوق‌ها در غرب تهران ۱۰ هزار نفر بازنشسته را خدمات‌رسانی می‌کند و از این منظر یکی از بزرگ‌ترین نمایندگی‌های صندوق‌ها به شمار می‌آید.

کد خبر 639656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =