توپکرانی ۱۳۷ هزار متر خط لوله در نفت و گاز مسجدسلیمان

رئیس اداره عملیات بهره‌برداری شرکت‌ نفت‌ و گاز مسجدسلیمان از انجام عملیات توپکرانی و تمیزکاری ۱۳۷ هزار متر خطوط لوله انتقال نفت با قطرهای مختلف در این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز مسجدسلیمان، کورش نصیری گفت: در این عملیات که با سخت‌کوشی و تلاش فراوان همکاران زحمت‌کش بخش خدمات چاه‌ها انجام شد اهداف مورد نظر در خطوط لوله انتقالی و جریانی با قطرهای مختلف ۶، ۸، ۱۲ و ۲۴ اینچ این شرکت محقق شد.

پیگرانی یا توپکرانی عملیاتی است که در آن توپک را به‌وسیله فشار آب، اکسیژن یا گاز درون لوله‌های انتقال سیالات و به‌طور مشخص نفت و گاز ارسال می‌کنند و اهداف مختلفی از تمیزکاری و رسوب‌زدایی تا جمع‌آوری داده از وضع جوش‌ها و ضخامت لوله را برآورده می‌کند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از شرکت‌های تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که در زمینه بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می‌کند.

ظرفیت تولید نفت خام این شرکت به‌طور میانگین معادل ۱۷۰ هزار بشکه در روز است و به‌طور میانگین روزانه ۳۵۰ میلیون فوت‌مکعب (معادل ۱۰ میلیون مترمکعب) گاز طبیعی نیز تولید می‌کند.

کد خبر 640121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =