وزیر نفت زمینه‌ساز دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت در ۲ سال اخیر بوده است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وزارت نفت مقام نخست را در استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته است، گفت: وزیر نفت زمینه‌ساز دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است.

به گزارش خبرنگار شانا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی بعدازظهر امروز (شنبه، ۲۲ اردیبهشت) در حاشیه آیین امضای ۱۱ قرارداد و موافقت‌نامه در روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تأکید بر اینکه وزیر نفت بدون اغراق زمینه‌ساز دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است، گفت: ایجاد بازار واقعی و پایدار برای شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر ما مهم‌ترین حمایت از این‌گونه شرکت‌هاست که خوشبختانه وزارت نفت رتبه نخست را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه طی ۲۰ سال بیش از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده است، افزود: صنعت نفت بزرگ‌ترین فرصت برای دانش‌بنیان‌شدن اقتصاد کشور است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با اشاره به امضای موافقت‌نامه با وزارت نفت در بهمن‌ ۱۴۰۱ در ۱۲ محور به ارزش ۲ میلیارد دلار تصریح کرد: تاکنون ۶۰درصد از این محورها به مرحله تحویل کالا و امضای قرارداد رسیده است.

دهقانی فیروزآبادی با یادآوری اینکه در دولت‌های قبل گرفتن پروژه از وزارت نفت خود یک پروژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ شمار می‌آمد، گفت: امروز شاهد تحول بحث کمیت و کیفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و اعتماد به آن‌ها هستیم. این معاونت طی دو سال‌ و نیم اخیر ۲۵۰ مجوز تولید بار اول به وزارت نفت داد که تاکنون ۱۱۰ عدد از آن‌ها به مرحله ساخت رسیده است.

کد خبر 641484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =