منطقه ویژه پارس و شرکت فراسکو تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت فراسکو عسلویه، از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی صنعت نفت، در روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با منطقه ویژه پارس تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۴۱ میلیون یورو در زمینه صادرات گاز مایع (ال‌پی‌جی) امضا کرد.

به گزارش شانا به‌نقل از صندوق بازنشستگی صنعت نفت، منوچهر بخشی، مدیرعامل شرکت فراسکو عسلویه، روز شنبه (۲۲ اردیبهشت‌) در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان منطقه اقتصادی ویژه پارس گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، تأمین مالی، اجرا و بهره‌برداری از طرح انتقال، بارگیری و صادرات گاز مایع (ال‌پی‌جی) سرد از اسکله شماره ۱۰ مجتمع خدماتی پارس به‌مدت ۱۰ سال و به مبلغ ۴۱ میلیون یورو به شرکت فراسکو واگذار شد.

وی افزود: با اجرای این طرح، سالانه ۱.۵ میلیون تن به صادرات گاز مایع سرد افزوده خواهد شد و ۱.۳ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور محقق خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت فراسکو عسلویه با یادآوری همکاری پیشین شرکت فراسکو با شرکت ملی نفت ایران توضیح داد: شرکت فراسکو افزون بر توان صادرات ال‌پی‌جی، نفت کوره و میعانات گازی، آمادگی دارد در طرح‌های مشترک با شرکت ملی نفت ایران و دیگر شرکت‌های اصلی وزارت نفت همکاری بلندمدت داشته باشد.

بخشی افزود: ظرفیت‌های خدمات فنی و مهندسی و تأسیساتی شرکت فراسکو در منطقه عسلویه در زمینه ذخیره، نگهداری و صادرات انواع فرآورده‌ای نفتی و گازی، توانی جدید در منطقه است که در چارچوب راهبرد از میدان تا بازار گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت به توسعه تخصصی خود شتاب داده است.

شرکت فراسکو عسلویه از شرکت‌های گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی کارکنان صنعت نفت به‌شمار می‌رود که طی سه سال گذشته، به‌ویژت در یک سال اخیر، با شتاب‌بخشی به طرح‌های در حال اجرا، موفق شده است نام‌های تجاری و صنعتی فراسکو عسلویه را در فهرست پایانه‌های نفتی کشور مطرح کند. فراسکو عسلویه پایانه ذخیره‌سازی فرآورده‌های مختلف نفتی و گازی است که با برخورداری از تأسیسات و اسکله، توان انتقال و صادرات انواع فرآورده‌های ذخیره‌سازی‌شده را دارد.

براساس این گزارش، امضای تفاهم‌نامه همکار سازمان منطقه اقتصادی ویژه پارس با شرکت فراسکو عسلویه با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ذبیح‌الله نعیمی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهداف، و سخاوت اسدی، مدیرعامل منطقه ویژه پارس، همراه بود.

کد خبر 641633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =