بازدید معاون علمی، فناوری رئیس‌جمهوری از پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان‌

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با حضور در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه پارک نوآوری و فناوری نفت از تازه‌ترین دستاوردهای این مجموعه با هدف انحصارشکنی و بومی‌سازی در شرکت‌های داخلی بازدید کرد.

به گزارش شانا، روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی در حاشیه روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت با حضور در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، ضمن بازدید از این غرفه، از تازه‌ترین دستاوردهای این مجموعه در زمینه بومی‌سازی، انحصارشکنی و بازارسازی برای شرکت‌های دانش‌بنیان مطلع شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در این بازدید بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان داخلی برای بی‌اثرکردن تحریم‌ها تأکید کرد.

پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت در دولت سیزدهم برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از مرحله شعار خارج شده و این شرکت‌ها را وارد بخش‌های نیمه‌صنعتی و صنعتی کرده است.

از مهم‌ترین این موارد می‌توان به واگذاری احیای چاه‌های کم‌بازده به شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد که افزون بر ایجاد تحرک در بخش‌های دانشگاهی و دانش‌بنیانی کشور، می‌تواند تولید نفت را نیز افزایش دهد.

همچنین در طول عمر دولت سیزدهم، ساخت تجهیزات موردنیاز صنعت نفت در قالب تولید بار اول و بومی‌سازی آن‌ها در دستور کار قرار داشته است، تا آنجا که وزارت نفت در این دولت برای سومین بار پیاپی، در میان سازمان‌ها و وزاتخانه‌های دولت، رتبه نخست را در ساخت داخل کالاهای راهبردی به خود اختصاص داده است.

در بازدید معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری از غرفه پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، بعضی از این تجهیزات به نمایش درآمد.

یکی از تجهیزاتی که در بازدید دهقانی‌فیروزآبادی به نمایش درآمد، سبد (بسکت) حمل نفر سری x-۹۰۴-۴ بود که متخصصان ایرانی آن را بومی‌سازی کرده‌اند.

این بسکت، برای نخستین بار از سوی «گروه صنعتی پارس بسکت» و با مشارکت و نظارت شرکت‌ نفت و گاز پارس جنوبی به تولید داخل رسیده است.

این محصول که در سکوهای نفت و گاز استفاده می‌شود، با استفاده از بالگرد، شناور و جرثقیل، قابلیت جابه‌جایی نیروی انسانی را دارد و ازجمله الزام‌های ایمنی هر سکوی دریایی است.

 تهیه مواد اولیه ساخت این تجهیز ازجمله دو نوع آلومینیوم با آلیاژ ویژه دریایی، با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو بوده که همگی با تلاش شرکت ایرانی برطرف شده است.

کد خبر 641649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =