آغاز گازرسانی به 49 واحد صنعتی استان قزوین در دهه فجر

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از افتتاح گازرسانی به 6 روستا، 49 واحد صنعتی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 32 روستا در دهه فجر امسال خبر داد.

اسماعیل مفرد‌بوشهری درباره آمادگی شرکت گاز استان قزوین برای گازرسانی پایدار در فصل زمستان و آمار گازرسانی در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به خبرنگار شانا گفت: استان قزوین تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گازرسانی نشده بود اما گازرسانی به 25 شهر و 477 روستای استان قزوین از اقدام‌های انجام شده در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه صنعت گاز از جمله حوزه‌هایی است که دستاوردهای آن پس از پیروزی انقلاب حاصل شده است، درباره برنامه‌ریزی شرکت گاز استان قزوین برای دهه فجر امسال توضیح داد: در دهه فجر امسال، 6 روستای استان قزوین با 255 خانوار و هزینه 22 میلیارد ریال به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد که برای گازرسانی به این روستاها 29 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده است.

مفرد‌بوشهری از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 32 روستای استان قزوین خبر داد و افزود: عملیات اجرایی گازرسانی این 32 روستا که در منطقه الموت قرار دارند در دهه فجر امسال آغاز می‌شود و برای اجرایی شدن آن حدود 132 کیلومتر شبکه‌گذاری و 292 میلیارد ریال بودجه نیاز خواهد بود.

وی از گازدار شدن 49 واحد صنعتی - تولیدی در دهه فجر امسال با هزینه بیش از 29 میلیارد ریال خبر داد و گفت: با بهره‌گیری این واحدها از گاز طبیعی، تعداد واحدهای صنعتی گازدار استان به 3 هزار و 42 واحد صنعتی جزء و عمده خواهد رسید.

گازرسانی به 59 روستا در حال اجراست

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین، این استان 25 شهر دارد که آخرین شهر استان نیز در دهه فجر پارسال از نعمت گاز برخوردار شده و به این ترتیب ضریب نفوذ گازرسانی به 100 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به شهرها و روستاهای قزوین با بهره‌مندی از 6 هزار و 866 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز انجام می‌شود، درباره گازرسانی روستایی اظهار کرد: استان قزوین 874 روستا دارد که تاکنون 476 روستا گازرسانی شده‌اند و گازرسانی به 59 روستا نیز در دست اقدام است، بنابراین ضریب نفوذ گازرسانی روستایی قزوین به 84 درصد رسیده است.

تحویل 2 میلیارد مترمکعب گاز به بخش نیروگاهی

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین درباره گازرسانی به بخش نیروگاهی گفت: نیروگاه شهید رجایی استان قزوین، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده گاز طبیعی در استان است و از ابتدای سال 1397 تا پایان دی ماه، 2 میلیارد و 374 میلیون متر مکعب گاز تحویل این نیروگاه شده است.

به گفته وی، استان قزوین دارای 13 شهرک صنعتی و حدود 3 هزار و 500 واحد صنعتی عمده و غیرعمده است که از این تعداد، 3 هزار و 42 واحد صنعتی به شبکه سراسری گاز متصل هستند و از میان آنها، 380 واحد صنعتی از تسهیلات مصوبه شورای اقتصاد بهره‌مند شده‌اند.

مفرد‌بوشهری درباره نگهداشت و مقاوم‌سازی شبکه گاز استان قزوین تصریح کرد: نگهداشت، مقاوم‌سازی و نوسازی شبکه‌های موجود بر اساس استانداردهای تعریف شده شرکت ملی گاز ایران به صورت مستمر انجام می‌شود، همچنین به منظور تامین گاز پایدار، مستمر و ایمن برای مشترکان، پیش از فصل سرما برنامه‌ریزی لازم برای تعمیرات و بازدیدهای دوره‌ای از خطوط و تاسیسات گازی استان انجام شد و نیروهای امداد شرکت نیز در قالب مرکز فوریت‌های 194 آماده ارائه خدمات به مشترکان گاز در اسرع وقت و در همه ساعات شبانه‌روز هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از همکاری مطلوب میان شرکت گاز استان و دیگر نهادهای مرتبط برای اخذ مجوزهای لازم برای توسعه شبکه گاز استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در راستای تسریع فرآیند گازرسانی به روستاها و صنایع استان، فضای همکاری مناسبی بین شرکت گاز و دیگر ارگان‌ها همچون استانداری، فرمانداری و ... وجود دارد.

وی ضمن آنکه از مشترکان گاز استان قزوین خواست تا افزون بر رعایت نکات ایمنی، در مصرف گاز نیز صرفه‌جویی کنند، درباره میزان مصرف گاز استان گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه، 3 میلیارد و 910 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شده است و پیش‌بینی می‌کنیم 915 میلیون و 604 هزار متر مکعب گاز نیز تا پایان سال مصرف شود.

کد خبر 287378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =