انتقال نفت خام و فرآورده کشور به صورت عادی در جریان است

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به بارش‌های سیل آسا در کشور گفت: خوشبختانه وضعیت خطوط لوله نفت خام و فرآورده کشور مناسب بوده و انتقال نفت و فرآورده به صورت عادی در جریان است.

عباسعلی جعفری‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار شانا ضمن تاکید بر آماده‌باش کامل مناطق دوازده‌گانه خطوط لوله و مخابرات در کل کشور با توجه به شرایط نامساعد جوی گفت: تنها در برخی مناطق از جمله مناطق شمالی، لرستان و خوزستان پوشش برخی خطوط به دلیل شدت بارش ها شسته شده است که همکاران ما در این مناطق به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت ایمن سازی هستند.
وی افزود: در روزهای نخستین سال قسمت‌هایی از پوشش خط لوله فرآورده ری - ساری به دلیل طغیان رودخانه تجن از بین رفته و خط حالت لرزش پیدا کرده بود که به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه خط لوله مذکور حدود سه ساعت متوقف و عملیات ایمن سازی و پایه‌کوبی اطراف آن انجام شد و خط در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
جعفری‌نسب همچنین درباره خط لوله فرآورده اهواز - ری که روز گذشته در محدوده اندیمشک دچار شکستگی شده بود، گفت: همکاران ما در منطقه در حال تعمیر خط هستند که با توجه به قرارگیری خط در عمق 6 متری زمین و توفان و بارش های شدید، عملیات تعویض بخشی از خط لوله که دچار مشکل شده بود نهایتا تا پایان امروز به اتمام رسیده و خط در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
وی با تاکید بر آمادگی کارکنان خطوط لوله برای رفع آسیب‌های احتمالی به دلیل بارش ها گفت: پوشش برخی خطوط از جمله دو خط لوله 16 و 10 اینچ فرآورده اهواز به تهران در منطقه خوزستان به دلیل شدت بارش ها و جاری شدن سیلاب از بین رفته بود که عملیات ایمن سازی این خطوط نیز انجام شد.
به گزارش شانا، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از روند رفع خسارت ناشی از سیل روزهای اخیر و ایمن سازی خطوط لوله منطقه شمال بازدید کرد.
درپی وقوع سیلاب شدید روزهای گذشته در نقاط مختلف کشور، کارکنان خطوط لوله و مخابرات نفت کشور در روزهای آعازین سال جدید برای پیشگیری از خسارت بیشتر و خدمات‌رسانی به مردم و مسافران نوروزی در آماده‌باش کامل به سر می برند.

کد خبر 288176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =