خسارت 150 میلیارد ریالی سیل به خطوط لوله نفت منطقه شمال

مدیر منطقه شمال با اشاره به بارندگی و سیل شدید در استان‎های مازندران وگلستان، از وقوع خسارت 150 میلیارد ریالی سیلاب به خطوط لوله انتقال نفت منطقه شمال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، ارسلان رحیمی با اشاره به بارندگی‌های بی‌سابقه در هفته پایانی سال 1397 و روزهای آغازین سال 98 و جریان یافتن سیلاب شدید در مناطقی از مسیر خطوط لوله در مازندران و گلستان، گفت: سیلاب اخیر به 52 نقطه از مسیر خطوط لوله 10 اینچ شاهرود – علی آباد، 8 اینچ علی آباد - گرگان/گنبد، 32 اینچ نفت خام نکا – ساری – ری و 12 اینچ ری – ساری 150 میلیارد ریال خسارت زد.

وی بیشترین خسارت را در تقاطع با رودخانه‌های تلار در سوادکوه، تجن در ساری و زرین‎گل در علی‎آباد اعلام کرد و افزود: جریان شدید سیلاب و شیب زیاد در این مناطق سبب آب شستگی شدید در خطوط لوله منطقه شد، اما با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی همه همکاران به‌ویژه کارکنان واحدهای تعمیرات خط، ترابری، حفاظت از خوردگی و نگهداری ساختمان فرآیند انتقال مواد نفتی برای رفاه حال مردم همچنان در حال انجام است.

مدیر منطقه شمال یادآور شد: همزمان با تحویل سال نو، همکاران ما در منطقه شمال در حال ایمن‌سازی خطوط لوله در تقاطع با رودخانه‌های زرین‌گل، تجن و تلار بودند و این تلاش با گذشت حدود یک ماه تا رفع کامل تهدیدهای سیلاب همچنان ادامه دارد.

رحیمی گفت: پیش بینی می‌شود در صورت تامین بودجه لازم، ترمیم این خرابی‌ها تا نیمه نخست امسال پایان یابد.

کد خبر 288610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =