معرفی گوگرد بنتونیتی پالایشگاه خانگیران در نمایشگاه کشاورزی اردبیل

پالایشگاه گاز خانگیران با هدف معرفی گوگرد بنتونیتی برای تولید کود مرغوب ویژه مصارف کشاورزی در شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی اردبیل شرکت کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، جمعی از کارشناسان این پالایشگاه با هدف معرفی محصول کود گوگرد بنتونیتی به کشاورزان در شانزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام، طیور، ماشین‌آلات و صنایع وابسته در اردبیل حضور پیدا کردند و به معرفی دستاوردهای این شرکت پرداختند.

بر اساس این گزارش، دشت مغان قطب کشاورزی در منطقه اردبیل است و بیش از ۸۵ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که همه آنها نیاز به استفاده از کود گوگرد بنتونیتی دارند، به همین دلیل، کارشناسان پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد در راستای توسعه بازار و معرفی محصولات جانبی پالایشگاه (کود گوگرد بنتونیتی) به بازار داخلی در این نمایشگاه حضور یافتند.

شرکت در این نمایشگاه سبب شد تعداد زیادی از بازرگانان ایرانی فعال در حوزه گوگرد ضمن دیدار از غرفه شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد خواستار خرید محصول کود گوگرد بنتونیتی این مجتمع گازی شوند.

شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد در کنار رسالت اصلی خود مبنی بر تامین گاز مشترکان شمال و شمال شرق‌کشور، محصولات جانبی ارزشمند مانند گوگرد را تولید می‌کند، به گونه‌ای که اکنون با تولید روزانه بیش از ۲ هزار تن گوگرد مذاب، تولید روزانه ۶۰۰ تن گوگرد بنتونیتی ( مطابق نیاز بازار) و تولید سالانه بیش از ۲۰ هزار تن گوگرد بنتونیتی، بزرگ‌ترین تولیدکننده گوگرد در کشور است.

کود گوگرد بنتونیتی نیز در راستای ارتقای کیفی خاک و تامین عناصر مورد نیاز رشد گیاهان تاثیری بسزا در بازده تولید محصولات کشاورزی دارد.

کود گوگرد بنتونیتی تولیدی پالایشگاه هاشمی‌نژاد، با استانداردهای جهانی تولید شده و جایگاه خود را در بازارهای داخلی و خارجی کسب کرده است. مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بررسی روند رو به رشد مصرف این کود در بازار، پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف کود گوگرد بنتونیتی تا پنج سال آینده به ۱۰۰ هزار تن در سال برسد.

کد خبر 292952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =