تولید روزانه ۱۴ عضو اوپک روزانه ۱۳۶ هزار بشکه افزایش یافت

تولید نفت‌خام ۱۴ عضو اوپک بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اوت (مرداد - شهریور) روزانه ۱۳۶ بشکه افزایش یافت و به ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش شانا، ۱۴ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان، در ماه اوت ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه نفت تولید کردند که این رقم نسبت به ۲۹ میلیون و ۶۰۵ هزار بشکه ماه ژوئیه، ۱۳۶ هزار بشکه در روز افزایش نشان می‌دهد.

عربستان با تولید ۹ میلیون و ۸۰۵ هزار بشکه در روز، عراق با ۴ میلیون و ۷۷۹ و امارات با ۳ میلیون و ۸۵ هزار بشکه در روز بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت اوپک به شمار می‌آیند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک، عربستان، نیجریه و عراق با ۱۱۸ هزار، ۸۶ هزار و ۴۳ هزار بشکه بیشترین افزایش تولید را در ماه اوت به خود اختصاص دادند.

کاهش بیش از ۴ دلاری قیمت نفت‌خام سنگین ایران

تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک همچنین‌ حاکی از آن است که قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه چهار دلار و ۸۸ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، میانگین هر بشکه نفت‌خام سنگین ایران در ماه اوت، ۵۷ دلار و ۷۷ سنت برای هر بشکه بوده، در حالی که این رقم در ماه ژوئیه ۶۲ دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه ثبت شده است.

میانگین هر بشکه قیمت نفت‌خام سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون ۶۲ دلار و ۴۶ سنت بوده است.

کد خبر 293034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =