۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  • کد خبر: 294264
ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی

حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ از اقدام‌های شرارت‌باری است که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یک بار دیگر همت خود را برای تنش دیگری گرفته‌اند.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ نوشت:

«در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچک‌ترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

آخرین این اقدام‌های شرارت‌بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یک‌بار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند.

با آگاهی از این مسئله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد، اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند.

سوال اینجاست که آیا آنهایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج‌فارس و دست داشتن در حمله به تاسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی‌ دفاع  و این‌گونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟»

کد خبر 294264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =