همکاری کامل همه قوا در اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت

اعضای شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه بر اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از معیشت اقشار کم درآمد، تاکید کردند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، نشست شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، امروز (شنبه، ۲۵ آبان‌ماه) با حضور اعضا و سران سه قوه تشکیل و پس از ادامه مباحث اصلاح ساختاری بودجه و اصلاح و مقاوم‌سازی اقتصاد، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گزارشی را از روند اجرای مصوبه جلسات گذشته سران قوا ارائه کردند.

در این نشست همچنین وزیر کشور گزارشی درباره مصوبه مدیریت مصرف سوخت و طرح حمایت از معیشت اقشار کم درآمد ارائه کرد. سران سه قوه نیز در این جلسه از زحمات و خدمات وزیر کشور در اجرای این طرح تشکر کردند.

در این نشست تاکید شد که همه قوا در دولت، در اجرای این مصوبه، همکاری کامل خواهند کرد و از همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور خواسته شد برای اجرای موفق این طرح و تحقق اهداف آن، همکاری کنند.

ایجاد عدالت اجتماعی، برخوردار شدن ۶۰ میلیون ایرانی با تأکید بر خانوارهای کم‌درآمد، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مدیریت مصرف و مقاوم‌سازی اقتصاد، از جمله اهداف این طرح است.

محمدجعفر منتظری، معاون رئیس قوه قضاییه و دادستان کل کشور در این نشست تأکید کردند که قوه قضاییه برای اجرای این طرح به‌طور کامل همکاری خواهد کرد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه سران قوا، خواهان مشارکت همه دستگاه‌ها برای اجرای موفق این طرح شد.

در نشست شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تاکید شد با توجه به تامین منابع، این کمک‌های حمایتی و معیشتی، ماهانه، بدون وقفه و به‌طور منظم پرداخت خواهد شد، بنابراین پرداخت‌های آبان‌ماه از هفته آینده آغاز می‌شود.

در این نشست همچنین با اشاره به سهمیه‌بندی‌هایی که در حوزه حمل‌ونقل انجام گرفته در کنار افزایش نیافتن نرخ گازوئیل، عنوان شد این اقدام‌ها برای کنترل قیمت‌های حمل‌ونقل کافی است، اما در عین حال چنانچه اقدام‌های دیگری نیاز باشد انجام می‌شود.

کد خبر 295420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =