نمایشگاه خوزستان؛ فرصتی برای مشارکت سازندگان داخلی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به مناسبت آغاز به کار نمایشگاه‎های تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری پیامی منتشر کرد و این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای مشارکت سازندگان داخلی فعال در صنعت نفت خواند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، در پیام احمد محمدی آمده است:

«صنایع بزرگ و موفق برای کسب مزیت‌های رقابتی، کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و عملکرد سازمانی و همچنین به‌منظور به‌دست آوردن تخصص‌ها، ایده‌های جدید و تسریع در انجام وظایف حاکمیتی، همواره به تقویت بخش خصوصی، برون‌سپاری فعالیت‌ها و تسهیم دانش فنی مبادرت می‌کنند.

براساس راهبرد تعریف شده از سوی مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در راستای «رونق تولید»، با ارزیابی شرکت‌های دارای صلاحیت و استفاده از شیوه‌های کارشناسی‌شده در بخش‌های مختلف این صنعت از جمله تعمیرات اساسی کارخانه‌ها، مطالعات جامع میدان‌های نفتی، افزایش و نگهداشت تولید، فعالیت‌های حفاری و ... در مسیر برون‌سپاری و اعتماد به بخش خصوصی توانمند داخلی حرکت کرده که بازخورد این اعتماد و تداوم این روند در همه بخش‌ها از جمله در حوزه ساخت داخل و بومی‌سازی تجهیزات و تکنولوژی‌های مورد نیاز مثبت ارزیابی می‌شود.

این شرکت تاکنون حدود ۱۲ هزار قلم کالای مورد نیاز در بخش‌های حفاری، ماشین‌آلات دوار و تجهیزات فرآیندی، مواد شیمیایی و قطعات کلیدی پرکاربرد را بومی‌سازی کرده است که بیش از ۷۵۰۰ قلم معادل ۶۳ درصد از این تعداد در ۶ سال اخیر با تسهیم دانش فنی و ایجاد اعتماد و تعامل تنگاتنگ با بخش خصوصی به انجام رسیده است؛ دستیابی به این عدد از جایگاه برتر بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند تولید در زمان حال حکایت دارد؛ در چشم‌انداز آینده نیز مبنای حرکت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، حداکثر اعتماد به توان شرکت‌ها و سازندگان ایرانی، تداوم برون‌سپاری امور غیرحاکمیتی و فراهم کردن امکانات و تمهیدات تکمیل زنجیره کامل ساخت کالا در داخل است.

همچنین طرح جامع افزایش و نگهداشت تولید نفت موسوم به طرح توسعه ۲۸ مخزن در قالب ۲۷ بسته کاری که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از انقلاب محسوب می‌شود، قادر خواهد بود در کنار هدف محوری افزایش و نگهداشت توان تولید، واجد منافع و مزایای متنوعی برای استان‌های نفت‌خیز باشد که ایجاد فرصت‌های تازه برای فعالیت و مشارکت سازندگان داخلی، جذب حداکثری نیروی‌کار بومی از طریق پیمانکاران طرح‌ها و رونق کسب‌وکار و اشتغال مولد از آن جمله است.

نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری در ۱۰ سال گذشته به عنوان حلقه تقویت‌کننده این زنجیره ناگسستنی عمل کرده و بررسی اجمالی دستاوردهای آن به خوبی تعالی تولید داخل را در مسیر خوداتکایی و بی‌نیازی از خارج تبیین می‌کند. ضمن قدردانی از مجموعه سازندگان و شرکت‌های حاضر در این رویداد مهم صنعتی، امیدواریم با تداوم همکاری‌ها، ضمن تحقق اهداف خُرد و کلان صنعت نفت، شاهد عبور مقتدرانه کشور از تحریم‌های ظالمانه و پیشرفت و اعتلای روزافزون ایران عزیز در عرصه‌های ملی و صحنه‌های بین‌المللی باشیم.»

کد خبر 296470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =