طرح‌ توسعه ۲۸ میدان با روزآمدترین شیوه‌های قراردادی اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: طرح‌های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمدترین شیوه‌های قراردادی و استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی اظهار کرد این طرح‌ها به صورت EPD و  EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده‌ای است.

وی با اشاره به طرح‌های مصوب صنعت نفت برای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه‌های توسعه ۲۸ میدان تصریح کرد: حضور شرکت ملی حفاری در تحقق اجرای این طرح‌ها اثرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: این پروژه‌ها با استفاده از تجهیزات و دکل‌های حفاری و ارائه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیزجنوب و نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می‌شود.

موسوی گفت: در این زمینه شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران و نفت فلات قاره ایران برای نخستین بار با تجمیع همه فعالیت‌های روسطحی و زیرسطحی و تمرکز بر استفاده از توانمندی پیمانکاران ایرانی و انجام مطالعات مهندسی تفصیلی و حفاری این پروژه‌ها را اجرا می‌کنند.

وی افزود: تامین بیش از ۹۵ درصد کالای مورد نیاز طرح‌های ذکر شده از تولیدات شرکت‌های داخلی، زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و توسعه مسئولیت‌های اجتماعی را در بر دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: استانداردسازی فعالیت‌ها و رعایت الزام‌های زیست‌محیطی و اچ‌اس‌یی از یکسو و تکیه بر توان داخلی از سوی دیگر در تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای توسعه و استمرار تولید پایدار حائز اهمیت است.

موسوی گفت: از دیدگاه پیمانکاری نیز تجمیع فعالیت‌ها سبب شده که جامعه پیمانکاران ایرانی نسبت به ارتقای توان خود در انجام کار و برنامه‌های مرتبط با مطالعات مهندسی، تامین کالا و اجرای عملیات در بخش روسطحی و زیرسطحی اقدام کنند.

وی افزود: بکارگیری دکل‌های حفاری با الزام‌های تبیین شده از سوی مقام عالی وزارت نفت، تامین کالا، مواد، تجهیزات و انجام همه خدمات مورد نیاز سبب خودباوری، ارتقای دانش فنی، ایجاد ساختار سازمانی مناسب پروژه‌ای، ارائه برنامه زمان بندی، مدیریت و بهینه‌سازی هزینه‌ها و در نهایت سبب رونق بخش اقتصادی کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در پروژه‌های واگذار شده به شرکت ملی حفاری ایران در گچساران و نفت شهر عملیات حفاری در قالب EPD در حال انجام است و اجرای کار پیشرفت قابل قبولی دارد.

موسوی گفت: برای ۶ مناقصه در دست اجرا، این شرکت با دیگر شرکت‌های E&P و EPD قرارداد مشارکت امضا و با شرکت‌هایی که در فهرست تامین کنندگان کالا (Vendor List) وزارت نفت ثبت شده‌اند تفاهم‌نامه همکاری امضا و مبادله کرده است.

کد خبر 297228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =