توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب با توان پیمانکاران داخلی

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: طرح توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب شامل بیش از یکصد زیر پروژه روزمینی، حفاری حدود ۲۸۰ حلقه چاه جدید، تعمیر صدها چاه تولیدی و تعداد بسیاری فعالیت‌های جانبی است که می‌تواند سبب رونق فعالیت شرکت‌های داخلی و اشتغال‌زایی شود.

به گزارش شانا، حمیدرضا مسعودی با بیان اینکه شرکت پتروپارس ایران از اسفندماه ۱۳۹۶ به‌عنوان مدیر طرح (MC) در این پروژه فعالیت می‌کند، گفت: خدمات برنامه‌ریزی و بررسی سبد پروژه‌ها، تدوین روش و سازمان اجرا، بررسی شرح کار و مدارک فنی و طراحی، ارائه چارچوب و تایید یکپارچگی اسناد مناقصه و... از جمله فعالیت‌های مهمی است که تاکنون برای این طرح بزرگ ملی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای این طرح به‌صورت EPC/EPD با استفاده از منابع مالی داخلی در حال انجام است، گفت: تمرکز بر استفاده از توانمندی پیمانکاران ایرانی و به‌ویژه استفاده از پیمانکاران فعال در منطقه از جمله ویژگی‌های بارز این طرح است.

مدیرعامل گروه پتروپارس با اشاره به اینکه در این طرح با رویکرد حمایت از سازندگان داخلی، شرایط اعطای تسهیلات مالی به پیمانکاران برای تامین متریال و تجهیزات پیش‌بینی شده است، گفت: مقرر شد آورده مالی پیمانکاران کاهش یابد تا پیمانکاران داخلی بتوانند با تامین مالی کمتری از عهده انجام پروژه‌ها برآیند که این اقدام حمایتی سبب رشد آنها برای انجام پروژه‌های بزرگ‌تر خواهد شد.

مسعودی با تاکید بر اینکه قرار است حدود ۹۵ درصد از کالاهایی مورد نیاز طرح‌های ذکر شده از تولیدات شرکت‌های داخلی تامین شود، گفت: نتیجه این اقدام‌ها تحول در توانمندی سازندگان داخلی و ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه کسب‌وکار و ایجاد تحول در استان‌های محل اجرای پروژه‌ها به‌ویژه به‌کارگیری حداکثری از نیروی انسانی بومی مناطق نفت‌خیز جنوب می‌شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۴ میلیارد دلاری در این طرح افزود: ۴ درصد از اعتبار این طرح در قالب مسئولیت‌های اجتماعی برای فعالیت‌های عمرانی در شهرها و روستاهای مجاور طرح از جمله ساخت واحدهای آموزشی، راه‌سازی و ساخت مراکز بهداشتی و درمانی هزینه می‌شود.

مدیرعامل گروه پتروپارس درباره برنامه‌های محیط زیستی در راستای جمع‌آوری گازهای مشعل گفت: با جلوگیری از خام‌سوزی گازهای همراه نفت، ایجاد زمینه استفاده بهتر از این گازها با تزریق به چاه‌های موجود یا انتقال به واحدهای پتروشیمی، شاهد بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی در منطقه خواهیم بود.

کد خبر 297249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =