بانک اطلاعاتی کارکنان پیمانکار وزارت نفت ایجاد شد

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از نهایی شدن طرح اصلاح نظام پیمانکاری در این وزارتخانه خبر داد و گفت: به‌منظور اجرای مطلوب این طرح، جامعه آماری کارکنان پیمانکار وزارت نفت مشخص و بانک اطلاعاتی مربوطه به‌منظور ساماندهی نحوه پرداخت حقوق و دستمزد این کارکنان ایجاد شده است.

فرزین مینو که مردادماه امسال از برنامه این وزارتخانه برای ساماندهی وضع حقوق و دستمزد کارکنان پیمانکار و از تشکیل کارگروه مشترک وزارت نفت با وزارت تعارن، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور تحقق اهداف این برنامه خبر داده بود، درباره پیشرفت این برنامه به «شانا» گفت: طرح اصلاح نظام پیمانکاری وزارت نفت نهایی شده است و مقدمات اجرای آن با طی مراحل اداری و فرآیندهای مورد نیاز تا پایان سال فراهم شد.

وی با بیان اینکه این طرح نیز همانند طرح بهبود معیشت کارکنان قراردادی مدت موقت به‌طور ویژه از سوی وزیر نفت پیگیری می‌شد، ادامه داد: برای نخستین بار در صنعت نفت، جامعه آماری از تعداد پیمانکاران وزارت نفت و وضع حقوق و دستمزدشان ایجاد، مشاغل پیمانکاری احصا، شرایط احراز شغل‌های پیمانکاری استانداردسازی، جداول مختلف حقوق و دستمزد تعریف و سامانه مرتبط با آن ایجاد شده است.

به گفته مینو، حدود ۱۰۶ هزار نیروی پیمانکار در صنعت نفت مشغول فعالیت هستند که با اجرای طرح اصلاح نظام پیمانکاری، حقوق و دستمزدهای این بخش از کارکنان که حدود نیمی از جمعیت شاغل در وزارت نفت را تشکیل می‌دهند، نظام‌مند خواهد شد.

وی گفت: هم‌اکنون اولویت‌های اجرای طرح اصلاح نظام پیمانکاری نیز مشخص شده و بر اساس اولویت‌سنجی، مرحله نخست اجرای این طرح بیش از ۸۰ درصد کارکنان پیمانکار را شامل خواهد شد.

مدت‌موقت‌ها بخوانند

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره اطلاعیه اخیر این معاونت برای دریافت دیدگاه‌های کارکنان مدت‌موقت توضیح داد: با توجه به اینکه مدت‌هاست ابلاغیه بهبود معیشت این دسته از کارکنان اجرایی شده، اکنون زمان خوبی برای پایش و حصول اطمینان از اجرای مطلوب و بهنگام مفاد این ابلاغیه است؛ به همین منظور هم با ارسال نامه به مدیران عامل چهار شرکت اصلی خواسته‌ام گزارشی جامع از اجرای این ابلاغیه در شرکت‌های تابعه‌شان تنظیم و به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ارسال کنند و هم طی اطلاعیه‌ای که به‌تازگی منتشر شد، سازوکاری را برای ارائه دیدگاه‌ها و گزارش‌های کارکنان قراردادی مدت‌موقت درباره مواجهه احتمالی با ناهماهنگی‌ها یا تاخیرها در اجرای ابلاغیه تدارک دیده‌ایم.

مینو اظهار کرد: این اقدام نیز با تاکید وزیر نفت مبنی بر اینکه ابلاغیه به‌طور کامل و به دور از هرگونه ناهماهنگی‌ها، تبعیض‌ها، تاخیرها و ... برای کارکنان قراردادی مدت موقت به اجرا درآید، در دستور کار قرار گرفته است و از کارکنان می‌خواهیم اگر با چنین مواردی در شرکت‌های خود مواجه شدند، اطلاع دهند.

بر اساس این گزارش، کارکنان قراردادی مدت‌موقت صنعت نفت می‌توانند دیدگاه‌ها و مسائل مربوط به مصوبه‌های ساماندهی وضع پرداخت را تنها از طریق لینک «ارتباط کارکنان قرارداد موقت با معاونت منابع انسانی» که در بخش انتهایی صفحه نخست سایت شانا قرار دارد، به اطلاع این معاونت برسانند.

کد خبر 297313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =