احیای بسترهای آندی تاسیسات و شبکه خطوط لوله سیری

احیای بسترهای آندی تاسیسات کارخانه خشکی، شبکه خطوط لوله زیرزمینی، کارخانه تقویت فشار گاز و مخزن گازوییل کارخانه NGL منطقه عملیاتی سیری با ۴۲ میلیارد ریال صرفه‌جویی در هزینه‎ها عملیاتی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، با توجه به ضرورت حفاظت کاتدی تجهیزات در منطقه و ارتباط آن با عمر مفید تاسیسات و به دنبال آن جلوگیری از هزینه‌های گزاف پدیده خوردگی، از آبان‌ماه ۹۴ تا دی‌ماه امسال، تعداد ۹ بستر آندی شامل بیش از ۸۰ عدد آند احیا شد و در سرویس قرار گرفت.

این اقدام با برنامه‌ریزی و اقدام‌های انجام شده از سوی واحد بازرسی فنی و حفاظت از خوردگی فلزات منطقه سیری با استفاده از دانش فنی و امکانات موجود در منطقه و رعایت همه الزام‌های ایمنی بدون صرف هزینه با همکاری واحدهای تدارکات و امور کالا، تعمیرات برق، تعمیرات ساختمانی، بهره‌برداری خشکی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، کارخانه تقویت فشار گاز و کارخانه NGL انجام شده است.

در نخستین اقدام خطوط لوله زیر زمینی ۴۸ اینچ صادرات نفت‌خام از کارخانه بهره‌برداری خشکی به سمت اسکله صادراتی و برداشت آب شور کارخانه تزریق آب نصر و... تحت پوشش حفاظت کاتدی قرار گرفت، همچنین بستر آندی کف مخزن شماره ۴ (TO۴)، خطوط لوله ۱۰ اینچ پساب کارخانه نصر، ۲۰ اینچ آب آتش‌نشانی و ۶ اینچ بازیافت نفت مخزن TO۴ به سمت کارخانه نصر نیز با حفاظت کاتدی احیا شد.

احیای بستر آندی مخزن گازوییل کارخانه NGL، تاسیسات کارخانه بهره‌برداری خشکی و مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای شماره ۶، از دیگر اقدام‌های انجام‌شده در این زمینه است که سبب صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای شده است.

در آخرین اقدام، بستر آندی مربوط به سیستم حفاظت کاتدی خط لوله مدفون ۳۰ اینچ مبارک در تاسیسات کارخانه تقویت فشار گاز سیری در مدت یک روز احیا شد. با اجرای این پروژه خط لوله یادشده در ناحیه خشکی تحت پوشش سیستم حفاظت کاتدی قرار گرفته و ترانس رکتیفایر آن با ۱۲ آمپر و ۱۰ ولت در سرویس قرار داده شد.

کد خبر 297757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =