۱۰ هزار نهال برای توزیع در روستاهای غیزانیه تحویل شد

هم‌زمان با روز ملی هوای پاک، ۱۰ هزار اصله نهال از سوی شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون برای توزیع میان روستاهای همجوار تاسیسات به بخشداری غیزانیه اهواز اهدا و آیین درختکاری در روستای عوافی این بخش برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۱۰ هزار اصله نهال توسط شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون برای توزیع میان روستاهای همجوار تاسیسات به بخشداری غیزانیه اهدا و تعدادی از این نهال‌ها از سوی مدیران شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کارون و مارون، مسئولان منابع طبیعی اهواز، مسئولان محلی و اهالی منطقه به‌صورت نمادین در روستای عوافی بخش غیزانیه غرس شد.

قدردانی بخشدار غیزانیه از فعالیت‌های عام‌المنفعه نفت

رسول ساکی، بخشدار غیزانیه، از همکاری و اهتمام دو شرکت نفت و گاز کارون و مارون در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به عمران و آبادانی روستاهای مجاور تاسیسات قدردانی کرد و گفت: مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب و دو شرکت نفتی کارون و مارون در رفع محرومیت از منطقه و توسعه زیرساخت‌ها و فضاهای آموزشی نقشی بسزا داشته‌اند که از جمله می‌توان به مشارکت این دو شرکت در تامین اعتبار و همکاری فنی در احداث خط لوله آب شرب غیزانیه اشاره کرد.

وی تصریح کرد:‌ افزون بر این، شرکت‌های کارون و مارون از سال‌های گذشته تاکنون در فصل تابستان، تامین و توزیع آب شرب روستاها را به‌وسیله تانکر به‌عهده داشته‌اند که این خدمت بسیار قابل توجه و درخور قدردانی است.

تعریف پروژه درختکاری منطقه کریت کمپ اهواز

غلامرضا مفیدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون در این باره گفت: توجه به محیط زیست و نگهداری از آن همواره در اولویت اقدام‌های مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب قرار داشته که در همین راستا مجموعه مدیریت شرکت نفت و گاز کارون نیز در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و جلب رضایت‌مندی ذی‌نفعان خود به‌ویژه روستاهای اطراف تاسیسات اهتمام ویژه‌ای داشته است.

وی به تعریف و اجرای پروژه‌های متعدد زیست‌محیطی در حوزه عملیاتی این شرکت نظیر تعریف پروژه جنگل‌کاری یکی از کانون‌های اصلی ریزگردها در جنوب شرق اهواز و در حوزه بخشداری غیزانیه و شهرستان کارون با اعتبار بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال، تعریف پروژه درختکاری منطقه کریت کمپ اهواز با اعتبار حدود ۲۸ میلیارد ریال، اجرای پروژه‌های سامانه بدون دود مشعل تاسیسات در راستای کاهش حداکثری گازسوزی، مشارکت در توسعه فضای سبز با اهدای ۱۵ هزار اصله نهال به سازمان حفاظت محیط زیست و روستاهای اطراف تاسیسات، به‌عنوان بخشی از اقدام‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون در حوزه صیانت از محیط زیست اشاره کرد.

مفیدی با اشاره به اینکه فعالیت‌های عام‌المنفعه شرکت نفت و گاز کارون و مارون با هدف خدمت‌رسانی به ساکنان روستاهای اطراف تاسیسات انجام می‌شود، گفت: مشارکت در تامین آب شرب منطقه غیزانیه، همکاری و پیگیری پروژه‌هایی در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی بخش دیگری از فعالیت‌های این شرکت‌ها در کنار تولید نفت و گاز است که امیدواریم با مساعدت همه مسئولان و مشارکت فعال اهالی تلاشگر منطقه سبب آبادانی و ارتقای زیرساخت‌ها و توانمندسازی ساکنان منطقه شود.

نهال‌کاری ۲۰ هزار هکتار از کانون اصلی ریزگردها در جنوب شرق اهواز

فرزاد امین، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اهواز نیز ضمن قدردانی از همکاری‌های شایسته دو شرکت کارون و مارون در کمک به توسعه ‌فضای سبز و برگزاری این برنامه و اشاره به اهمیت درختکاری با توجه به شرایط اقلیمی منطقه اظهار کرد: حدود ۲۰ هزار هکتار از کانون اصلی ریزگردها در جنوب شرق اهواز با همکاری وزارت نفت نهال‌کاری شده و اعتبارهایی نیز برای اصلاح منطقه و جنگل‌کاری در این کانون جذب شده که مشارکت مجموعه نفت در توسعه فضای سبز حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: در سال ۸۹ نیز تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و منابع طبیعی امضا شد که جنگل‌کاری ۸ هزار هکتار در بخش غیزانیه، باوی و اهواز مرهون اعتبارات اعطایی و همکاری شرکت ملی نفت است.

کد خبر 297935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =