۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
  • کد خبر: 302628
چشم‌انداز روشن‌تری در انتظار بازار نفت است

تحلیلگران بانک سوئیسی یوبی‌اس آینده روشن‌تری را برای بازارهای جهانی نفت خام در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی پیش‌بینی کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تحلیلگران بانک یوبی‌اس سوئیس انتظار دارند که اقتصادهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا با کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای مهار این ویروس همه‌گیر بهبود ‌یابد و در پی آن مقدار تقاضای نفت نیز افزایش یابد. 

تحلیلگران یوبی‌اس روز سه‌شنبه (۱۶ اردیبهشت‌ماه) در یادداشتی اعلام کردند: انتظار داریم بازار نفت در سه ماه سوم امسال متعادل و در سه ماه چهارم با کمبود عرضه روبه‌رو شود و  قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال تا پایان سال ۲۰۲۰ به سطح ۴۳ دلار برای هر بشکه و تا اواسط ۲۰۲۱ به ۵۵ دلار به ازای هر بشکه بازگردد.

تحلیلگران این مؤسسه تصریح کردند: هنوز انتظار داریم تقاضای نفت به‌شدت در این سه ماه تضعیف شود، البته نه به اندازه گذشته. برآورد می‌شود تقاضای سالانه در سه ماه دوم امسال منفی ۱۵ میلیون بشکه در روز باشد، در حالی که تقاضا در سه ماه پیشین آن منفی ۲۰ میلیون بشکه در روز بود.

این تحلیلگران اظهار کردند: برآورد قیمت این بانک برای شاخص برنت در اواخر سه ماه دوم و در طول سه ماه سوم امسال ۳۲ دلار برای هر بشکه است. پیش‌بینی می‌شود قیمت این شاخص  در سه ماه چهارم امسال ۴۳ دلار برای هر بشکه و در سه ماه ابتدایی و سه ماه دوم سال ۲۰۲۱ به ترتیب ۵۰ و ۵۵ دلار برای هر بشکه باشد.

کد خبر 302628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =