درخواست جمهوری‌خواهان برای تسهیل وام‌دهی بانک‌ها به شرکت‌های نفتی

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا از رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند جلو مقاومت بانک‌ها در برابر اعطای وام به شرکت‌های فعال در صنایع نفت و گاز را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جمعی از قانونگذاران جمهوری‌خواه ایالت‌های تولیدکننده انرژی آمریکا، روز جمعه (۱۹ اردیبهشت‌ماه) از دونالد ترامپ خواستند در حالی که شرکت‌های تولیدکننده نفت و دیگر سوخت‌های فسیلی به برنامه‌های کمک‌های فدرال در طول همه‌گیری ویروس کرونا دسترسی دارند، مانع توقف اعطای وام و سرمایه‌گذاری بانک‌ها به این شرکت‌ها شود.

این نمایندگان در نامه‌ای به ترامپ نوشتند: بانک‌های بزرگ وال استریت نباید از مزایای شرکت در برنامه‌های وام تضمین‌شده فدرال مندرج در قانون حمایتی، مانند برنامه حمایت از چک حقوقی یا برنامه‌های تریلیون دلاری وام تسهیلات صندوق ذخیره فدرال، استفاده کنند و هم‌زمان شرکت‌ها و کارگران بخش انرژی آمریکا را هدف حمله قرار دهند. 

قانونگذاران از ترامپ خواستند از هر ابزار اداری و نظارتی استفاده کند تا در حالی که این مؤسسه‌ها درباره سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی از صنعت تولید انرژی تبعیض قائل می‌شوند، از شرکت این بانک‌ها در برنامه‌های وام‌دهی فدرال جلوگیری کند. آنها مشخص نکردند که در این زمینه از چه تدابیری می‌توان استفاده کرد.

دن برویلت، وزیر انرژی ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود گفته بود به همراه استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا قصد دارند با همکاری برنامه‌ریزان انرژی آمریکا و صنعت بانکداری، اطمینان حاصل کنند که مؤسسه‌های مالی، هنگام انتخاب دریافت‌کننده اعتبار، هیچ‌گونه تبعیضی ضد شرکت‌های حفاری نفت قائل نشوند.

کد خبر 302732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =