۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  • کد خبر: 301298
واشینگتن به شرکت‌های نفتی ایالات متحده کمک می‌کند

رئیس‌جمهوری آمریکا به شرکت‌های نفتی این کشور اطمینان داد برای جبران آثار منفی همه‌گیری ویروس کرونا بر قیمت نفت، کمک‌های ایالات متحده شامل حال آنها می‌شود.

به گزارش روزنامه واشینگتن پست، دونالد ترامپ، روز جمعه (۱۵ فروردین‌ماه) در ملاقات با مدیران ارشد نفتی سراسر ایالات متحده آمریکا، به شرکت‌های نفتی که در پی شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، وعده داد حمایت دولت فدرال شامل آنها می‌شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا معتقد است که این بیماری همه‌گیر سبب کاهش تقاضای نفت خام در ایالات متحده و شروع جنگ قیمتی عربستان سعودی و روسیه شده‌ است که نتیجه آن سقوط قیمت‌ جهانی نفت است.

ترامپ به بنگاه‌های نفتی این کشور اطمینان داد که دولت فدرال در ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت خام خود فضای لازم را برای ذخیره تولیدکنندگان آمریکایی ایجاد می‌کند تا بتوانند در آینده آن را با قیمت بهتری بفروشند.

وزارت انرژی آمریکا روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) اعلام کرد که سعی می‌کند ۳۰ میلیون بشکه از ظرفیت ذخیره نفت را در اختیار تولیدکنندگان آمریکایی که با چالش ذخیره‌سازی روبه‌رو هستند، قرار دهد.

ترامپ روز جمعه (۱۵ فروردین‌ماه) در نشستی توجیهی در کاخ سفید درباره شیوع ویروس کرونا گفت: همه‌گیری این ویروس منحوس سبب تخریب بازار شده است.

به گزارش شانا، دونالد ترامپ روز جمعه (۱۵ فروردین‌ماه) مدیران نفتی آمریکا را برای چاره‌اندیشی و یافتن راه‌های کمک به بحران پیش‌روی صنایع نفت و گاز ناشی از چالش بازارهای انرژی به دلیل شیوع ویروس کرونا و جنگ قیمتی بین عربستان و روسیه به کاخ سفید دعوت کرد.

ترامپ گفت: هم‌اکنون مقدار بسیار زیادی نفت، در درجه نخست به دلیل ویروس کرونا وجود دارد.

وی افزود: این ویروس تقاضا برای همه‌ بازارها، از جمله نفت را متوقف کرده است؛ بنابراین ما با شرکت‌های بزرگ انرژی خود همکاری می‌کنیم. این شرکت‌های بزرگ ده‌ها و صدها هزار نفر را استخدام می‌کنند. 

شرکت‌های نفتی از دو جهت مختلف آسیب شدیدی دیده‌اند نخست تضعیف شدید تقاضا در حالی که دنیا با رکود عمیق ناشی از همه گیری ویروس کرونا روبه‌رو شد و دوم، جنگ قیمتی تلافی‌جویانه عربستان سعودی و روسیه بر سر اینکه کدامیک باید مسئولیت تعمیق کاهش تولید را برای متعادل کردن بازارها  به‌عهده بگیرد. 

وزارت انرژی آمریکا مجوز خرید محموله‌هایی که پیشنهاد ذخیره آن را داده‌است ندارد، اما این فضا را در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار داده است.

این وزارتخانه قصد دارد امکانات را برای ذخیره‌سازی ۴۷ میلیون بشکه دیگر در آینده فراهم کند.

کد خبر 301298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =