۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
  • کد خبر: 301265
ترامپ مدیران نفتی آمریکا را به کاخ سفید فراخواند

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که مدیران ارشد نفتی را برای بحث و گفت‌وگو درباره کمک به صنایع نفتی در شرایط تضعیف شدید تقاضا به دلیل آثار منفی شیوع ویروس کرونا به کاخ سفید دعوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، دونالد ترامپ اعلام کرد که مدیران نفتی آمریکا را برای چاره‌اندیشی و یافتن راه‌های کمک به بحران پیش‌روی صنایع نفت و گاز ناشی از چالش بازارهای انرژی به دلیل شیوع ویروس کرونا و جنگ قیمتی بین عربستان و روسیه به کاخ سفید دعوت کرده است.

وی افزود: به‌تازگی با رهبران دو کشور عربستان سعودی و روسیه درباره بازار نفت صحبت کرده و معتقد است که دو طرف ظرف چند روز آینده به توافقی برای کاهش تولید و پایان دادن به جنگ قیمتی و بی‌ثباتی قیمت و بازارهای جهانی نفت خام دست می‌یابند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در یک نشست خبری از طریق ویدئوکنفرانس به خبرنگاران گفت: من روز جمعه (۱۵ فروردین‌ماه) با مدیران نفتی دیدار و گفت‌وگو می‌کنم، همچنین روز جمعه یا شاید شنبه (۱۶ فروردین‌ماه) با تولیدکنندگان مستقل نفت آمریکا دیدار خواهم کرد.

موسسه نفت آمریکا (API) که نماینده صنایع نفت و گاز ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید، اعلام کرد که مایک سومرز، رئیس این نهاد در نشست با ترامپ در کاخ سفید شرکت می‌کند، اما ما به دنبال تعیین سهمیه کاهش تولید دولتی یا دخالت‌های خاص صنعتی برای شرایط کنونی بازار نفت نیستیم.

ترامپ تصریح کرد: بازارهای نفت‌خام در سراسر جهان دچار بحران شده است، این شراط برای روسیه و عربستان هم بد است، منظورم این است که برای هر دو شرایطی دشواری است، من فکر می‌کنم آنها به توافقی برای کاهش عرضه نفت برسند.

یک مقام ارشد نفتی در حاشیه خلیج‌فارس که از سیاست‌های نفتی عربستان اطلاع دارد روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) به خبرگزاری رویترز گفت: عربستان از همکاری مسکو و ریاض برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت حمایت می‌کند، اما امتناع روسیه از مشارکت در توافق کاهش تعمیق تولید در اوایل ماه مارس سبب وقوع این بحران در بازار نفت شد.

کد خبر 301265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =